14 goli w meczu Buffalo Sabres z Dallas Stars, przerwana seria Boston Bruins

Dallas Stars to jedyna drużyna w tym sezonie, która znalazła drogę do siatki rywala aż 10 razy w jednym meczu
AFP
Dallas Stars wygrali 10:4 z Buffalo Sabres w jednym z najciekawszych spotkań NHL w tym sezonie. Boston Bruins po 10. zwycięstwach z rzędu w końcu znaleźli pogromcę, a okazał się nim zespół Edmonton Oilers.

Kapitalne widowisko zobaczyli kibice zgromadzenie na spotkaniu Buffalo Sabres z Dallas Stars. Wygrali faworyci, którzy znaleźli drogę do siatki rywali aż 10 razy. Najbardziej bramkostrzelna okazała się ostatnia tercja.

Po czterdziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 5:2 dla Dallas Stars i nie był to jakiś nadzwyczajny rezultat. Jednak trzecia odsłona przyniosła podwojenie wyniku i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:4. Strzelanie rozłożyło się na wielu zawodników. Jedynym graczem, który dwukrotnie umieścił krążek w bramce, był Czech Radek Faksa.

Dallas Stars znajdują się na trzecim miejscu w Konferencji Zachodniej. Buffalo Sabres po trzeciej porażce z rzędu zajmują 12. pozycję w Konferencji Wschodniej.

Niespodziewaną porażkę zanotowali niekwestionowani liderzy Konferencji Wschodniej. Boston Bruins przegrali 2:3 z Edmonton Oilers. Dla Bruins ta porażka oznacza przerwanie serii zwycięstw, która wynosiła 10 spotkań.

Ważne zwycięstwa odnotowały dwie najlepsze drużyny Konferencji Zachodniej. Vegas Golden Knights pokonali po dogrywce 4:3 Tampa Bay Lightning. Natomiast Los Angeles Kings bez problemu pokonali na wyjeździe 5:2 Colorado Avalanche.