Szybko zdobyte bramki zapewniają Edmonton Oilers remis w serii z Vegas Golden Knights

Szybko zdobyte bramki zapewniają Oilers remis w serii z Knights
Szybko zdobyte bramki zapewniają Oilers remis w serii z KnightsAFP
Nick Bjugstad, Evan Bouchard i Mattias Ekholm zaliczyli trafienia w pierwszej tercji, a gospodarze Edmonton Oilers odnieśli w środę zwycięstwo 4:1 nad Vegas Golden Knights i wyrównali serię półfinałów Konferencji Zachodniej. Obie ekipy mają teraz po dwa zwycięstwa.

Ryan Nugent-Hopkins zanotował gola i asystę, Connor McDavid zebrał dwie asysty, a bramkarz Stuart Skinner obronił 25 strzałów dla Oilers.

Jedynego gola dla Złotych Rycerzy strzelił Nicolas Roy. Adin Hill, który zajął miejsce kontuzjowanego Laurenta Brossoita, zatrzymał 29 strzałów w swoim pierwszym starcie w fazie play-off w karierze.

Mecz nr 5 w serii best-of-seven zostanie rozegrany w piątek w Las Vegas.

Bjugstad otworzył wynik przy 6:46, kiedy trafił do bramki, zdobywając trzeciego gola w play-offach.

Bouchard podwoił prowadzenie 52 sekundy później w przewadze, zdobywając czwartego gola w play-offach i 13. punkt w przewadze, co jest rekordem dla obrońcy. Był to szósty gol Edmonton w serii i 15. w play-offach.

Ekholm strzelił swojego pierwszego gola w play-offach sześć minut później. Swoją pierwszą bramkę w play-offach zdobył także Nugent-Hopkins.

Roy wyprowadził Golden Knights na szachownicę w trzeciej tercji, kiedy wyprzedził obrońców i uderzył z górnego rogu, również zaliczając pierwsze trafienie w play-offach, ale było to o wiele za mało i o wiele za późno.

W ostatnich minutach, gdy mecz był już poza zasięgiem, na pierwszy plan wysunęła się zła krew widoczna w całej tej serii. Wrogość nasiliła się po tym jak obrońca Golden Knights Alex Pietrangelo uderzył dwoma rękami w rękę Leona Draisaitla, za co otrzymał karę główną i przewinienie w meczu.

Sekundy później Darnell Nurse z Edmonton walczył z Nicolasem Hague. Nurse otrzymał karę za podżeganie, co może oznaczać zawieszenie.

Napastnik Oilers Mattias Janmark wrócił do składu po tym, jak opuścił dwa poprzednie mecze z powodu kontuzji odniesionej w meczu otwierającym serię.

W drugim meczu Toronto Maple Leafs pokonali Florida Panthers 2:1. W serii 3:1 prowadzi drużyna z Kanady.