Vegas Golden Knights rozbili Los Angeles Kings i pozostali na pozycji lidera

Vegas Golden Knights rozbili Los Angeles Kings i pozostali na czele Konferencji Zachodniej AFP
Hokeiści Vegas Golden Knights znakomicie weszli w spotkanie i już po sześciu minutach meczu prowadzili 3:0. Dla Złotych Rycerzy było to 49. zwycięstwo w tym sezonie i o trzy punkty wyprzedzają Edmonton Oilers w tabeli Konferencji Zachodniej.

Mecz rozpoczął się od trafienia graczy Los Angeles Kings, ale ostatecznie gol został anulowany. Taki początek zdecydował o tym, że Vegas Golden Knights ruszyli do ataku i już kilkanaście sekund później to oni wyszli na prowadzenie. Minutę później było już 2:0, a za chwilę już Złoci Rycerze mieli na koncie już trzy trafienia.

Hokeiści lidera Konferencji Zachodniej nie zatrzymywali się i po jedenastu minutach gry było już 4:0, a taki wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji. Druga rozpoczęła się ponownie od mocnego uderzenia Golden Knights, którzy już po minucie podwyższyli na 5:0. Od tego momentu już nie znaleźli drogi do siatki rywala.

Gracze Los Angeles King wzięli się za odrabianie strat jeszcze w drugiej tercji, ale wystarczyło im skuteczności tylko na dwa trafienia. Podczas trzeciej tercji ponownie gracze Vegas Golden Knights znaleźli drogę do siatki, ale jednak gol nie został uznany.

Vegas Golden Knights wciąż znajdują się na czele Konferencji Zachodniej. Mają trzy punkty więcej niż Edmonton Oilers i sześć przewagi nad Colorado Avalanche, którzy mają dwa mecze rozegrane mniej niż Złoci Rycerze.