Vegas Golden Knights zrewanżowali się Winnipeg Jets i wysoko wygrali

Mark Stone był bohaterem starcia z Winnipeg Jets
Mark Stone był bohaterem starcia z Winnipeg JetsAFP
Vegas Golden Knights źle rozpoczęli drugi mecz fazy play-off przeciwko Winnipeg Jets, ponieważ przegrywali po pierwszej tercji, ale znakomita trzecia spowodowała, że pewnie wygrali i wyrównali stan rywalizacji.

Hokeiści Vegas Golden Knights zajęli pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej Konferencji Zachodniej, ale nieudanie rozpoczęli zmagania w play-off. Złoci Rycerze zostali rozbici przed własną publicznością przez Winnipeg Jets 5:1, ale był to dopiero początek ich rywalizacji.

Drugie spotkanie 1/8 rozpoczęło się bardzo dobrze dla Winnipeg Jets. Goście wyszli na prowadzenie już w pierwszej tercji, a dokładniej po dziewięciu minutach pojedynku. Taki rezultat utrzymał się do końca tej odsłony.

Druga wyglądała już inaczej. Drogę do bramki Winnipeg znaleźli William Karlsson i Jack Eichel, co pozwoliło Złotym Rycerzom wyjść na prowadzenie. Wydawało się, że teraz mają otwartą ścieżkę do zwycięstwa, ale na cztery minuty przed końcem tercji wyrównującego gola strzelił Kevin Stenlund.

Trzecia część meczu została jednak zdominowana przez hokeistów Vegas Golden Knights. Już po kilku minutach gospodarzy na prowadzenie wywindował Chandler Stephenson. W końcowych fragmentach spotkanie dwa trafienia zanotował Mark Stone i ustalił wynik meczu na 5:2.

Vegas Golden Knights wyrównali stan rywalizacji, teraz ta przenosi się do Winnipeg. Kolejne spotkanie już w sobotę.