GKS Katowice pokonany w meczu na szczycie Tauron Hokej Ligi

GKS Katowice pokonany w meczu na szczycie Tauron Hokej LigiPZHL
W piątkowy wieczór odbyła się 30. kolejka Tauron Hokej Ligi. Klasę pokazała Re-Plast Unia Oświęcim, która pewnie pokonała w Satelicie lidera rozgrywek, GKS Katowice. KH Energa wygrał w karnych, a JKH w dogrywce. Z kolei Cracovia zgarnęła komplet punktów. W niedzielę odbędzie się następna kolejka ligowa, w której m.in. Unia zagra z GKS Tychy.

Komplet widzów obserwował starcie na szczycie pomiędzy obrońcami tytułu z Katowic a wiceliderem rozgrywek z Oświęcimia. W 6. minucie GieKSa objęła prowadzenie, ale później na tafli dominowali goście. Dublet zaliczył Ukrainiec Andrij Denyskin. Ostatecznie Unia wygrała 5:1.

Faworyzowane Szarotki przegrały u siebie z Cracovią. Decydująca była druga tercja, wygrana przez Pasy 3:0. Gospodarze walczyli o powrót do meczu, ale w ostatniej tercji udało im się pokonać golkipera gości tylko raz, przegrali 2:4.

W Toruniu kibice zobaczyli bardzo dramatyczny mecz. Estończyk Mark Viitanen z sanockiej drużyny strzelił aż cztery gole, ale to nie wystarczyło do wygranej. Łotysz Deniss Fjodorovs zaliczył hattricka. Mecz zakończył się w karnych wygraną Stalowych Pierników 5:4.

W Sosnowcu przez większość spotkania prowadzili gospodarze z Zagłębia 2:0, których na prowadzenie wysunęły dwie bramki w połowie pierwszej tercji. Ale końcówka należała do JKH. Najpierw goście doprowadzili do dogrywki, a w niej strzelili decydującego gola i wywieźli wygraną 3:2

Na zakończenie tygodnia, w niedzielę 7 stycznia odbędzie się 31. kolejka Tauron Hokej Ligi. Unia zagra z tyszanami, Pasy z GieKSą, Marma z Zagłębiem, a JKH z Podhalem. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 17 i będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.