Pierwsza porażka mistrzów, Unia Oświęcim (powoli) zaczyna odrabiać stratę do lidera

Pierwsza porażka mistrzów, Unia Oświęcim zaczyna odrabiać stratę do lidera
Pierwsza porażka mistrzów, Unia Oświęcim zaczyna odrabiać stratę do lideraPZHL
Po udanym występie w europejskich rozgrywkach GKS Katowice zaliczył pierwszą w sezonie porażkę. Z nie byle kim, bo wiceliderem z Oświęcimia.

W piątek, 24 listopada odbyła się 21. kolejka Tauron Hokej Ligi. W hicie GKS Katowice przegrał pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. Po 17 kolejnych zwycięstwach obrońcy tytułu mistrzowskiego polegli na lodowisku w Oświęcimiu. Dublety zaliczyli Krystian Dziubiński i Kamil Sadłocha. Ważne zwycięstwa odniosły JKH, Cracovia oraz KH Energa. Następne hokejowe emocje już w niedzielę. GKS Katowice w poprzedni weekend znakomicie spisał się w Turnieju Półfinałowym Pucharu Kontynentalnego, gdzie wygrał grupę F.

W piątek w TAURON Hokej Lidze lepsi jednak byli zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim. Po pierwszej tercji było 1:1, ale później prym wiedli miejscowi. Dublety zaliczyli Krystian Dziubiński i Kamil Sadłocha. Po końcowej syrenie tablica pokazywała wynik 5:2 kibice owacyjnie dziękowali drużynie za świetny występ. Zespół szybko podniósł się po ostatniej porażce z PZU Podhale Nowy Targ.

W poprzednią niedzielę Szarotki wygrały z Unią 6:2, a w piątek musiały przełknąć gorycz porażki po zaciętym boju. Na lodowisku w Krakowie Górale prowadzili, ale Pasy doprowadziły do dogrywki na mniej niż dwie minuty przed końcem. Na samym początku dodatkowego czasy gry Daniel Krenzelok zdobył dla Cracovii złotego gola i przypieczętował wygraną 5:4.

W Jastrzębiu-Zdroju gospodarze bardzo pewnie pokonali Zagłębie Sosnowiec aż 5:1. Drużyna spod czeskiej granicy podniosła się po ostatnich porażkach z niżej notowanymi rywalami, rozstrzygając losy meczu w drugiej tercji. To w niej padły aż cztery gole, na które goście z Zagłębia Dąbrowskiego nie umieli już znaleźć odpowiedzi, notując tylko trafienie honorowe.

W ostatnim meczu Marma Ciarko STS przegrała u siebie z KH Energa Toruń. Goście pierwsi uzyskali prowadzenie w drugiej tercji i na dwa gole miejscowi potrafili odpowiedzieć tylko jednym. Wynik był kontaktowy aż do minuty przed końcem spotkania, kiedy Adrian Jaworski strzelił do pustej bramki na wagę wygranej 3:1.