Grad bramek, trzynasta wygrana Katowic. Tyszanie lepsi od Unii Oświęcim

Grad bramek, trzynasta wygrana Katowic. Tyszanie lepsi od Unii OświęcimPZHL
32 bramki padły w czterech piątkowych meczach TAURON Hokej Ligi. Wicelider rozgrywek Re-Plast Unia Oświęcim przegrał po dogrywce z GKS Tychy, który w środę świętował zdobycie Superpucharu Polski. Trzynasty ligowy mecz wygrał GKS Katowice. Ślązacy pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię. Swoje mecze wygrały wysoko JKH GKS Jastrzębie i Zagłębie Sosnowiec. W niedzielę czeka nas 14. kolejka, w tym starcie lidera rozgrywek z JKH.

Na lodowisku w Oświęcimiu kibice oglądali bardzo ciekawe widowisko. Po 60 minutach było 1:1. W dogrywce złoty gol strzelił Alan Łyszczarczyk i tym samym tyszanie, którzy w środę świętowali zdobycie Superpucharu Polski, pokonali kolejny zespół z czołówki. Nowy trener GKS Tychy Fin Pekka Tirkkonen świetnie rozpoczął pracę w Polsce. Po raz pierwszy poprowadził drużynę w spotkaniu o Superpuchar przeciwko GieKSie.

Katowiczanie wciąż za to są niepokonani w TAURON Hokej Lidze. Trzynasty triumf odnieśli w starciu z Comarch Cracovią. W połowie spotkania goście prowadzili 6:1. Pasy mozolnie próbowały odrobić straty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:4.

W bardzo dobrych humorach są zawodnicy JKH. Zespół Roberta Kalabera odniósł piątą wygraną z rzędu, strzelając siedem goli Szarotkom. Dziesięć bramek oglądali kibice w Sanoku. Goście z Sosnowca wygrali aż 8:2. W tym spotkaniu bardzo dużo było również ostrych spięć i bójek.

Tabela TAURON Hokej Ligi po 13. kolejce
Tabela TAURON Hokej Ligi po 13. kolejceFlashscore

W niedzielę, 22 października odbędzie się 14. kolejka TAURON Hokej Ligi. GieKSa zagra z JKH (15:00), tyszanie z Cracovią (17:00), Podhale z zespołem z Sanoka (18:00), a Zagłębie ze Stalowymi Piernikami (18:00).