JKH po fantastycznym widowisku zatrzymał Unię. Wygrane Zagłębia i Podhala

JKH po fantastycznym widowisku zatrzymał Unię. Wygrane Zagłębia i PodhalaPZHL
W piątek, 12 stycznia odbyły się cztery mecze ligowe. W najciekawszym spotkaniu drużyna z Jastrzębia-Zdroju po kapitalnym spotkaniu pokonała Re-Plast Unię Oświęcim 8:5. Biało-niebiescy przed tym spotkaniem mieli siedem zwycięstw z rzędu na koncie. Emil Bagin z JKH zaliczył hattricka. To był zaległy mecz 25. kolejki. W 32. kolejce triumfowało Zagłębie, Podhale oraz GKS Tychy. Następna kolejka już w niedzielę.

Na lodowisku w Jastorze kibice zobaczyli aż 13 bramek, a decydująca była trzecia tercja. Przed ostatnią odsłoną miejscowi prowadzili z Unią 4:3, ale później zdobywali kolejne gole. W znakomitej formie był Emil Bagin, który zdobył trzy bramki i znowu miał duży udział w wygranej zespołu prowadzonego przez Roberta Kalabera.

Bardzo ciekawe było również starcie na Stadionie Zimowym w Tychach, gdzie zdobywca Pucharu Polski walczył z Comarch Cracovią. Pasy postawiły się mocnemu rywalowi. Po 60 minutach było 3:3. W dogrywce nikt nie wpakował krążka do siatki, a karnych lepsi byli tyszanie. Swoje mecze wygrały także Podhale i Zagłębie.

W niedzielę, 14 stycznia odbędą się trzy spotkania TAURON Hokej Ligi. JKH podejmie tyszan (godz. 15), Cracovia Unię (godz. 17), a torunianie zagrają z Podhalem (godz. 17).