Kolejne zwycięstwo lidera, hat-trick Krystiana Dziubińskiego. JKH wygrywa po karnychPZHL
W niedzielę, 21 stycznia odbyła się 35. kolejka TAURON Hokej Ligi. Na Stadionie Zimowym w Sosnowcu goście z Katowic zdobyli komplet punktów. Unia wygrała w Sanoku, a kapitan reprezentacji Polski Krystian Dziubiński zaliczył hattricka. Spotkanie JKH – Cracovia zakończyło się wygraną gospodarzy w karnych. Zacięte starcie obserwowali kibice w Toruniu, gdzie minimalnie zwyciężył GKS Tychy. Następna kolejka już we wtorek.

W Sosnowcu kibice oglądali ciekawy mecz. W pierwszej tercji błyszczał Ben Sokay, który zdobył dwie bramki i GieKSa prowadziła 2:0. W 32. minucie po bramce Arkadiusza Karasińskiego lider rozgrywek prowadził już tylko jedną bramką. Później jednak Noah Delmas ustalił wynik spotkania na 3:1.

Spotkanie JKH – Cracovia ponownie zakończyło się w dodatkowym czasie gry. Drużyna spod czeskiej granicy wygrała w karnych, a decydującego karnego strzelił Emil Bagin.

W Sanoku nie było niespodzianki, zdecydowanie dominowali goście z Oświęcimia. W świetnej formie był Krystian Dziubiński, który strzelił trzy gole. Z kolei bardzo zacięte spotkanie oglądali kibice w Toruniu, gdzie Stalowe Pierniki minimalnie przegrały z GKS Tychy. Zwycięskiego gola na 2:1 strzelił Jakub Bukowski.

Następna 36. kolejka odbędzie się we wtorek, 23 stycznia. Wtedy Unia zagra z KH Energa (godz. 18), tyszanie z Zagłębiem (18), Cracovia z sanoczanami (18:30), a katowiczanie z Podhalem (18:30).