Piorunująca tercja JKH i wysoka wygrana z KH Energa Toruń. Trzecie zwycięstwo UniiPZHL
W piątek, 26 stycznia odbyła się 37. kolejka TAURON Hokej Ligi. Znakomicie wypadł JKH GKS Jastrzębie, który pokonał KH Energa Toruń 10:0. Kapitalna była w wykonaniu gospodarzy zwłaszcza druga tercja, którą zespół prowadzony przez Roberta Kalabera, selekcjonera kadry narodowej, wygrał aż 7:0. Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim, bardzo dobre spotkanie rozegrało PZU Podhale Nowy Targ, a z kompletu punktów cieszyli się także zawodnicy GKS Tychy. Następna kolejka w niedzielę.

Pierwsza tercja w Jastrzębiu-Zdroju nie zapowiadała późniejszych wydarzeń. Po 20. minutach było 0:0. W drugiej tercji miejscowi zdobywali bramkę za bramką, w sumie strzelili siedem goli w ciągu dwunastu minut. W decydującej odsłonie dodali kolejne trafienia i pokonali Stalowe Pierniki 10:0. Najlepsze statystyki mieli Maciej Urbanowicz i Dominik Jarosz. Obaj zdobyli po dwie bramki i dorzucili po asyście. To było kolejne kapitalne spotkanie drużyny spod czeskiej granicy w tym roku.

Dziewięć goli zobaczyli kibice na Stadionie Zimowym w Tychach, ale ten mecz miał inne oblicze. Tyszanie pokonali Marmę Ciarko STS Sanok 6:3. Dublet zaliczył Christian Mroczkowski, który strzelił dwa gole w ciągu zaledwie 26 sekund.

Po raz trzeci z rzędu ze zwycięstwa cieszyli się hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Wicelider TAURON Hokej Ligi pokonał u siebie Zagłębie 5:1. Dublety zaliczyli Kalle Valtola i Andriy Denyskin.

Bardzo ciekawy był mecz w Krakowie, gdzie Pasy nie dały rady drużynie z Nowego Targu. Decydująca była pierwsza tercja, którą Szarotki wygrały 3:0.

Następna 38. kolejka odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. W niej torunianie podejmą Cracovię (godz. 17), sanoczanie zmierzą się z Unią (godz. 17), GieKSa zagra z tyszanami (godz. 17), a Zagłębie sprawdzi formę JKH (godz. 18). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.