Ważne zwycięstwa tyszan i JKH, komplet punktów Cracovii i Zagłębia Sosnowiec

Ważne zwycięstwa tyszan i JKH, komplet punktów Cracovii i Zagłębia SosnowiecPZHL
W środę, 14 lutego w walentynki odbyła się 40. kolejka TAURON Hokej Ligi. Na Stadionie Zimowym w Tychach kibice mieli powody do radości, bo ich drużyna pewnie pokonała Re-Plast Unię Oświęcim, a Tomas Fucik po raz kolejny zachował czyste konto. JKH prezentuje się jak dobrze naoliwiona maszyna. Po dwóch tercjach goście prowadzili z GieKSą aż 4:0. Komplet punktów zdobyły także Comarch Cracovia i Zagłębie Sosnowiec. Następna kolejka już w piątek.

Po przerwie reprezentacyjnej zawodnicy powrócili do ligowej rywalizacji. W Tychach podopieczni Pekki Tirkkonena szybko zaczęli trafiać do siatki. Po siedmiu minutach było 2:0 i... więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. W zespole zdobywców Pucharu Polski świetnie spisał się bramkarz Tomas Fucik, który po raz pięty w tym sezonie zachował czyste konto.

Formą imponuje JKH. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera odniosła kolejne zwycięstwo i to na dodatek z liderem tabeli. Po dwóch tercjach goście prowadzili z GieKSą aż 4:0! W decydującej tercji katowiczanie zdołali strzelić dwa gole, ale na więcej ekipa z Jastrzębia-Zdroju nie pozwoliła.

W Sanoku nie było niespodzianki. Ostatnia drużyna ligi przegrała z Comarch Cracovią. Pasy nie miały problemów ze zwycięstwem. Bardzo dobre spotkanie rozegrało Zagłębie, które pokonało Podhale 5:2. Kluczowy był początek trzeciej tercji, kiedy sosnowiczanie strzelili trzy gole w 82. sekundy.

W tym tygodniu odbędą się jeszcze dwie kolejki. 41. jest zaplanowana na piątek, 16 lutego. Wtedy JKH zagra z tyszanami (godz. 18), Szarotki z Marmą Ciarko STS Sanok (godz. 18), Cracovia z GieKSą (18:30), a KH Energa z Zagłębiem (18:30). Z kolei w niedzielę, 18 lutego odbędzie się 42. kolejka, w której Unia zmierzy się z JKH, sanoczanie zagrają ze Stalowymi Piernikami, GieKSa z Podhalem oraz GKS Tychy z Cracovią.