Węgrzy pokonani 4:2 w pierwszym śląskim teście Polaków

Węgrzy pokonani 4:2 w pierwszym śląskim teście PolakówPZHL
W czwartek na Stadionie Zimowym w Tychach reprezentacja Polski rozegrała mecz kontrolny z Węgrami. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali 4:2 zespół szykujący się do Mistrzostw Świata Elity.

Czwartkowy wieczór był istotny dla hokejowej reprezentacji Polski, która w Tychach podejmowała wyżej notowanych Węgrów. Po pierwszej tercji nasz zespół prowadził 1:0. W 18. minucie Węgrzy stracili krążek i Paweł Zygmunt świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Bence Balizsem, który w minionym sezonie Polskiej Hokej Ligi występował w JKH GKS Jastrzębie.

W 26. minucie wynik podwyższył Krystian Dziubiński. W ostatniej odsłonie Węgrzy szybko zdobyli dwie bramki, ale odpowiedź Polaków była błyskawiczna. Po raz drugi w tym spotkaniu gola strzelił kapitan Krystian Dziubiński. W naszym zespole zagrali również rutynowani Grzegorz Pasiut i Maciej Kruczek oraz Filip Starzyński. Tej trójki zabrakło w meczach kontrolnych z Łotwą i Słowenią. W 59. minucie Pasiut strzelił gola numer cztery, umieszczając krążek w pustej bramce.

Pierwszy mecz kontrolny Polski z Węgrami wygrany, czas na drugi
Pierwszy mecz kontrolny Polski z Węgrami wygrany, czas na drugiPZHL

W piątek, 21 kwietnia w Bytomiu reprezentacja Polski zagra ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Dywizji IA do Nottingham. Drugie spotkanie z Węgrami rozpocznie się o godz. 20:15 i zobaczy je komplet widzów, bo wszystkie wejściówki zostały sprzedane. Nie będzie prowadzona sprzedaż biletów w kasach. Mecz również będzie transmitowany w TVP Sport.

W przyszłym tygodniu, 29 kwietnia w Nottingham rozpoczną się Mistrzostwa Świata Dywizji IB. Polacy walczyć będą o awans do Elity, a ich rywalami będą kolejno Litwa, Wielka Brytania, Włochy, Korea Południowa i Rumunia.

Dla Biało-Czerwonych to jeden z najważniejszych turniejów ostatnich dekad. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera po 22 latach ma szansę na awans do Elity. Wszyscy rywale są w zasięgu Biało-Czerwonych, a awans uzyskają dwie drużyny.