Świetny start Polaków w MŚ U18, hat-trick Zachariasza przeciwko Wielkiej Brytanii

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Świetny start Polaków w MŚ U18, hat-trick Zachariasza przeciwko Wielkiej Brytanii

Świetny start Polaków w MŚ U18, hat-trick Zachariasza przeciwko Wielkiej Brytanii
Świetny start Polaków w MŚ U18, hat-trick Zachariasza przeciwko Wielkiej BrytaniiPZHL
Udana inauguracja w wykonaniu reprezentacji Polski Juniorów. W środę w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA w Sosnowcu Biało-Czerwoni wygrali z silną kadrą Wielkiej Brytanii 6:4. Hat-tricka zaliczył Olaf Zachariasz. Już dziś o godz. 20 rozpocznie się mecz z Serbią. Wejściówki są wciąż dostępne w portalu KupBilet.pl.

Polska drużyna znakomicie rozpoczęła premierowy mecz turnieju. Po pierwszej tercji Polacy prowadzili 3:0. Brytyjczycy byli zaskoczeni skuteczną grą podopiecznych Andreia Gusova. W drugiej odsłonie rywale jednak zaczęli odrabiać straty. W 31. minucie było już 3:2. Trener Biało-Czerwonych wziął wtedy czas. "Zrobiłem to, aby uspokoić chłopaków. Ja nie denerwowałem się, bo po tylu latach pracy jestem przyzwyczajony do tego, że w młodzieżowym hokeju wynik może się bardzo szybko zmienić" – zaznaczał Gusov. 

Prześledź mecz Polska - Wielka Brytania w szczegółach

W 41. min było już 3:3. "W drugiej tercji zaczęliśmy grać zbyt późno i zostaliśmy ukarani, ale później wzięliśmy się w garść" – ocenił bohater meczu Olaf Zachariasz, który strzelił trzy gole i miał bardzo duży udział w wygranej 6:4. "Pochodzę z Sosnowca i świetnie się czuję na tym lodowisku" – dodał napastnik, dla którego hat-trick był tym milszym doświadczeniem.

"Kibice mocno nas wspierali. Mimo że to był środek tygodnia, przyszło sporo widzów. Mimo błędów pokazaliśmy, że potrafimy grać i wygrywać. Po sparingach z Łotwą i Słowacją, gdzie tempo było szybsze, byliśmy przygotowani na starcie z Wielką Brytania" – podkreślił kapitan Patryk Hanzel.

W czwartek o godz. 20:00 Polacy zagrają z Serbią. Na wszystkie spotkania turnieju mistrzowskiego obowiązują te same ceny biletów – 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Wejściówki są dostępne w portalu KupBilet.pl. Na miejscu będzie można je kupić w kasie biletowej, otwartej półtorej godziny przed rozpoczęciem meczów Polaków. 

Na spotkania Biało-Czerwonych będzie można również wejść za darmo oddając plastikowe butelki. Akcja jest organizowana wspólnie z MPGO w Sosnowcu, do którego należy osiem butelkomatów stojących na terenie Sosnowca. Jeden z nich znajduje się na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego – ArcelorMittal Park.

Sytuacja w tabeli po pierwszych meczach rozgrywek
Sytuacja w tabeli po pierwszych meczach rozgrywekFlashscore