Polacy będą walczyć o awans. 17 kwietnia w Sosnowcu początek Mistrzostw Świata U18

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polacy będą walczyć o awans. 17 kwietnia w Sosnowcu początek Mistrzostw Świata U18

Polacy będą walczyć o awans. 17 kwietnia w Sosnowcu początek Mistrzostw Świata U18
Polacy będą walczyć o awans. 17 kwietnia w Sosnowcu początek Mistrzostw Świata U18PZHL
W dniach 17-23 kwietnia w ArcelorMittal Park w Sosnowcu odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów U18 Dywizji IIA. Biało-Czerwoni będą walczyć o awans do wyższej dywizji z Wielką Brytanią, Serbią, Rumunią, Holandią oraz Chorwacją i są faworytami turnieju.

To kolejne wydarzenie hokejowe organizowane w otwartym w 2023 roku nowym obiekcie w Sosnowcu. W listopadzie ubiegłego roku w ArcelorMittal Park seniorska reprezentacja Polski grała w Turnieju o Puchar Niepodległości, a w lutym tego roku w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Teraz pora na Mistrzostwa Świata Juniorów U18.

Wzorcowa współpraca

"To kolejna impreza rangi międzynarodowej na naszym nowoczesnym obiekcie, który, mamy nadzieję, przyniesie polskim zawodnikom szczęście i w Sosnowcu awansują do wyższej dywizji. Współpraca na linii miasto – Polski Związek Hokeja na Lodzie układa się znakomicie i liczymy na to, że Sosnowiec i Stadion Zimowy będą świadkami kolejnych turniejów i meczów z udziałem naszych reprezentacji" – podkreśla Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta miasta Sosnowca.

Nadzieje polskiego hokeja

"Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie nam ufa, o czym świadczy fakt, że po raz kolejny powierza nam organizację turnieju mistrzowskiego. Na tegorocznym kongresie IIHF w Pradzie będziemy aplikować o organizację następnych turniejów mistrzowskich w Polsce. Cieszy nas, że właśnie nad Wisłą nadzieje polskiego hokeja będą walczyć o awans do wyższej dywizji" – zaznacza Adam Fras, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Szybko i nowocześnie

Reprezentacja Polski Juniorów miała bardzo solidne przygotowania. Drużyna prowadzona przez Andreia Gusova grała w cyklu turniejów Elite Cup, gdzie rywalizowała m.in. z tak silnymi drużynami jak Red Bull Salzburg, Dukla Trenczyn i Slovan Bratysława oraz rozgrywała mecze kontrolne ze Słowacją, Łotwą i Ukrainą.

"Jestem bardzo zadowolony z przygotowań, bo mieliśmy dużo meczów i z bardzo wymagającymi rywalami. Nasz cel jest jasny – zwycięstwo w mistrzostwach, bo tylko triumfator awansuje do wyższej dywizji. W Sosnowcu musimy grać szybko, nowocześnie, agresywnie, wykorzystywać przewagi i unikać kar. Liczę na to, że kibice będą naszym szóstym zawodnikiem. Na pewno kibice nie będą zawiedzeni, bo ta drużyna ma charakter" – podkreśla Andrei Gusov, trener reprezentacji Polski U18.

Najbliższe mecze reprezentacji Polski U18
Najbliższe mecze reprezentacji Polski U18Flashscore

"Jesteśmy dobrze przygotowani do mistrzostw, bo mieliśmy sporo meczów kontrolnych i mocnych rywali. Przed samym turniejem graliśmy z Łotyszami i Słowakami. Atmosfera w drużynie jest świetna i cieszy nas, że znowu będziemy grać na nowoczesnym lodowisku w Sosnowcu, gdzie w poprzednim roku rywalizowaliśmy w turnieju Elite Cup. Podczas mistrzostw będziemy mieli wsparcie ze strony naszych rodzin" – mówi Patryk Hanzel, kapitan reprezentacji.

Bilet za plastikowe butelki

Na wszystkie spotkania turnieju obowiązują te same ceny biletów – 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

Na spotkania Biało-Czerwonych będzie można również wejść za darmo oddając plastikowe butelki. Akcja jest organizowana wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Sosnowcu, do którego należy osiem butelkomatów stojących na terenie Sosnowca. Jeden z nich znajduje się na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego – ArcelorMittal Park, przy czym ten będzie czynny tylko podczas odbywających się tam wydarzeń (lista wszystkich automatów znajduje się na stronie internetowej mpgo.sosnowiec.pl).