Hurkacz pewnie ograł Popyrina. Teraz czas na spotkanie z półfinalistą AO

Hurkacz pewnie zameldował się w 3. rundzie Indian Wells, ale teraz czeka na niego bardzo trudna przeszkoda AFP
Hubert Hurkacz pewnie zameldował się w 3. rundzie Indian Wells. Rywalem Polaka był Australijczyk Alexei Popyrin. Hubi wygrał 6:3; 6:3 i wywalczył awans. Teraz na jego drodze stanie półfinalista tegorocznego Australian Open i finalista turnieju w Acapulco sprzed tygodnia – Tommy Paul.

Obaj tenisiści na początku meczu bardzo dobrze pilnowali gemów przy swoim serwisie. Pierwszy okazję na przełamanie miał Popyrin przy stanie 2:2, ale nie wykorzystał break pointa.

Skuteczniejszy w tym aspekcie był Polak. Hurkacz doczekał się swojej szansy przy stanie 4:3, wykorzystał ją i ostatecznie pierwsza partia padła jego łupem 6:3.

Drugi set rozpoczął się znakomicie dla najlepszego polskiego tenisisty, bo już na otwarcie przełamał rywala. Decydujące znaczenie miał jednak kolejny gem, w którym było aż 6 równowag i Australijczyk miał okazję na przełamanie powrotne. Hubert jednak to obronił, a jak się później okazało, był to jedyny break point dla Popryina w tej partii.

Hurkacz spiął klamrą drugiego seta, którego rozpoczął od przełamania i zakończył przełamaniem. Polak prowadził 40:0 przy podaniu Australijczyka, ale ostatecznie wykorzystał trzecią piłkę meczową.

Rywalem Hurkacza w 3. rundzie będzie świetnie dysponowany w tym roku Tommy Paul. Amerykanin dotarł do półfinału Australian Open, gdzie przegrał dopiero z Novakiem Djokoviciem, a tydzień temu grał w finale turnieju w Acapulco. Tam przegrał w finale z Alexem De Minaurem.

Hurkacz i Paul grali ze sobą w listopadzie 2021 roku podczas turnieju w Paryżu. Wtedy lepszy w wyrównanym meczu był Polak, który wygrał 7:5; 7:6(4).