Iga Świątek bez gry awansowała do półfinału turnieju WTA w Doha

Iga Świątek spędziła na korcie w Doha niecałą godzinę, a już zameldowała się w półfinale turniejuAFP
Turniej WTA w Doha na razie układa się idealnie dla reprezentantki Polski, która spędziła na korcie niecałą godzinę, a już wywalczyła awans do półfinału. Iga Świątek miała grać w ćwierćfinale z Belindą Bencic, ale Szwajcarka wycofała się z turnieju.

Iga Świątek w 1/8 turnieju WTA w Doha bez żadnych problemów poradziła sobie z Danielle Collins i wygrała 6:0; 6:1. Spotkanie trwało 54 minuty i Polka w tym czasie nie musiała się za bardzo męczyć, żeby potwierdzić to, że była lepsza od Amerykanki.

Rywalką Polki w ćwierćfinale miała być Szwajcarka Belinda Bencic, ale ostatecznie rozstawiona z numerem "7" tenisistka wycofała się z zawodów, poinformowano na oficjalnej stronie WTA. Jako powód rezygnacji podaje się przemęczenie. Bencic w poprzednim tygodniu wygrała turniej w Abu Dhabi, pokonując w finale Ludmiłę Samsonową 1:6; 7:6(8); 6:4, a spotkanie trwało blisko trzy godziny.

Bencic podczas starcia w 1/8 turnieju WTA w Doha mierzyła się z Victorią Azarenką. Ten mecz trwał 2 godziny i 45 minut, a Szwajcarka wygrała ostatecznie 1:6; 7:6(4); 6:4. Nie dziwi, więc że Belinda Bencic mogła być zmęczona i zrezygnowała z dalszego startu w Doha.

Iga Świątek w półfinale zmierzy się z Coco Gauff lub Weroniką Kudiermietową. Polkę czeka teraz dzień przerwy, a spotkanie o wejście do finału zostanie rozegrane w piątek.