Iga Świątek nawiązała współpracę z nowym sponsorem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Iga Świątek nawiązała współpracę z nowym sponsorem
Iga Świątek nawiązała współpracę z nowym sponsorem
Iga Świątek nawiązała współpracę z nowym sponsorem
PAP
Iga Świątek, liderka rankingu WTA, nawiązała współpracę z nową firmą odzieżową - marką ON. Została tym samym pierwszą tenisistką, z którą firma podpisała kontrakt. Dotychczas szwajcarską marka była związana ze słynnym tenisistą z tego kraju, Rogerem Federerem.

21-letnia raszynianka do tej pory współpracowała z marką Asics, zdecydowała się jednak na zmianę.

"Jestem bardzo podekscytowana, że zostałam pierwszą tenisistką, która dołącza do teamu ON. Podziwiam to, jak zespół innowacji ON pracuje i dostosowuje technologie, aby sprostać oczekiwaniom sportowców i wspierać ich kariery. Jest dla mnie inspirujące to, jak wspólnie rozwijamy swoje pomysły, pracując nad moją odzieżą i obuwiem sportowym. A to, co połączyło mnie z tą marką to poczucie, że dzielimy wspólne wartości. Nie mogę się doczekać tego partnerstwa i rozwijania się razem z ON" - powiedziała Iga Świątek.

Polska tenisistka będzie nosić na korcie nowopowstałą kolekcję profesjonalnej odzieży sportowej dedykowanej tenisowi, a także własną wersję legendarnych butów THE ROGER Pro. Buty liderki światowego rankingu na każdą nawierzchnię powstają w Szwajcarii przy zaangażowaniu zespołu ON Lightning, Federera i samej zawodniczki, tak aby w pełni odpowiadać jej potrzebom i uzupełniać jej indywidualny styl gry.

Umowę z marką podpisał także 20-letni amerykański tenisista Ben Shelton, który w tegorocznym turnieju Australian Open, który był zaledwie jego drugim występem wielkoszlemowym, dotarł do ćwierćfinału.

"Iga i Ben reprezentują nowe pokolenie światowej klasy talentów. Oboje pokazali już ducha rywalizacji, który jest bliski ON, a także są obecnymi i przyszłymi mistrzami naszej dyscypliny. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać ich w rodzinie ON" - powiedział Federer, jeden z najlepszych tenisistów wszech czasów, zwycięzca 20 turniejów wielkoszlemowych.