Jaromir Jagr rekordzistą pod względem strzelonych bramek - ma ich 1099

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Jaromir Jagr rekordzistą pod względem strzelonych bramek - ma ich 1099

Jaromir Jagr rekordzistą pod względem strzelonych bramek - ma ich 1099
Jaromir Jagr rekordzistą pod względem strzelonych bramek - ma ich 1099PAP
Słynny czeski hokeista Jaromir Jagr, była gwiazda NHL, obecnie właściciel i zawodnik HC Kladno, strzelił w meczu ligowym bramkę i został rekordzistą globu w łącznej klasyfikacji zdobytych goli w reprezentacji i klubach - ma ich 1099. 15 lutego Jagr będzie obchodzić 51. urodziny.

Do tej pory Czech przewodził w tej nieoficjalnej klasyfikacji wspólnie z legendarnym Waynem Gretzkim.

Choć Kladno przegrało 4:5 na wyjeździe z HC Ocelari Trzyniec, to hokeiści zwycięskiej drużyny byli pod wrażeniem wyczynu Jagra, który miał także asystę.

"Niewiarygodne, czapki z głów. Patrzysz się na Jarda (pseudonim Jagra - red.) i widzisz, że on ma to +coś+. Trudno jest grać przeciwko niemu. To był świetny mecz w jego wykonaniu. +Wyprzedał+ bilety w naszej hali. Wierzę, że będzie dalej dobrze sobie radził na tafli i poprawi ten rekord" - powiedział lider zespołu z Trzyńca Marko Dano, brązowy medalista igrzysk w Pekinie, który z 24 bramkami jest liderem czeskiej extraligi.

"Jest żywą legendą. Nadal jest silny, gdy jedzie z krążkiem, to widać" – dodał obrońca Trzyńca 25-letni Lukas Kanak, który miał niespełna rok, gdy Jagr w na igrzyskach w Nagano zdobywał z kolegami złoty medal.

Legendarny czeski zawodnik jest wychowankiem klubu z Kladna. W 1990 roku przeszedł z HC do zespołu Pittsburgh Penguins. W amerykańsko-kanadyjskiej lidze NHL rozegrał 24 sezony i jest czwartym strzelcem w historii tych rozgrywek - 766 goli. Dwukrotnie wywalczył Puchar Stanleya z Pittsburgh Penguins (1991, 1992). Za oceanem grał także w Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins, New Jersey Devils, Florida Panthers i Calgary Flames.

Jest dwukrotnym mistrzem świata (2005, 2010), mistrzem olimpijskim z Nagano (1998) i brązowym medalistą igrzysk z Turynu (2006). Obecne rozgrywki to 35. sezon w profesjonalnej karierze.

"Mój sukces to w 90 procentach efekt ciężkiej pracy, a w 10 procentach talentu" – mówił Jagr w ubiegłym roku podczas wizyty w Katowicach.