Panathinaikos pokonał Real Madryt i wygrał koszykarską Euroligę

Panathinaikos odwrócił losy meczu z Realem Madryt.
Panathinaikos odwrócił losy meczu z Realem Madryt.AFP
Real Madryt uległ Panathinaikosowi 80:95 w ostatnim meczu Final Four koszykarskiej Euroligi. Drużyna Chusa Mateo lepiej rozpoczęła mecz, ale ich siła ofensywna osłabła po przerwie. Zdobyli tylko siedem punktów w trzeciej kwarcie i 19 punktów w czwartej. Kostas Sloukas i Kendrick Nunn byli głównymi autorami sukcesu Greków. Olympiakos triumfował w meczu o trzecie miejsce, pokonując Fenerbahce 87:84.

Real Madryt - Panathinaikos 80:95

Panathinaikos przegrał pierwszą kwartę 25:36 z obrońcą tytułu i przegrywał 14 punktami na początku drugiej 10-minutowej odsłony, ale zdołał poprawić obronę i odwrócić losy spotkania. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta, którą wygrali 31:19.

Najlepszym strzelcem był grecki rozgrywający Sloukas z 24 punktami, który zdobył również nagrodę MVP Final Four. Kolejne 21 punktów dołożył jego kolega z drużyny Nunn. Realowi nie pomogło 15 punktów Dzanana Musy.

Sloukas zdobył czwarty tytuł Euroligi w swojej karierze. Trener Panathinaikosu Ataman odniósł sukces w rozgrywkach po raz trzeci, triumfując z tureckim Anadolu Efes w 2021 i 2022 roku. Z drugiej strony Real Madryt stracił szansę na zdobycie rekordowego 12. tytułu. Ateńskie Koniczynki świętują swój siódmy triumf.