Falstart Anwilu w Pucharze Europy FIBA, porażka u siebie z Bilbao Basket

Falstart Anwilu w Pucharze Europy FIBA, porażka u siebie z Surne
Falstart Anwilu w Pucharze Europy FIBA, porażka u siebie z SurnePAP
Anwil Włocławek przegrał u siebie z hiszpańskim Surne Bilbao Basket 79:83 (24:23, 25:15, 12:22, 18:23) w meczu 1. kolejki grupy B pierwszego etapu Pucharu Europy FIBA koszykarzy. Polski zespół jest obrońcą trofeum.

Obrońca tytułu, włocławski Anwil nieudanie zainaugurował kolejny sezon w Europie. Środowy mecz z baskijskim zespołem nie był łatwy. Włocławianie na przerwę schodzili, prowadząc jedenastoma punktami (49:38), ale fatalna trzecia kwarta spowodowała, że do końca kibice w Hali Mistrzów musieli drżeć o finalny rezultat.

Ostatecznie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie przechylił szali na swoją korzyść. Zdecydowały o tym przede wszystkim niecelne rzuty w końcówce, bo gospodarze prowadzili 79:74 na ok. 2,5 minuty przed zakończeniem. Od tego momentu nie trafili jednak ani razu, podczas gdy przyjezdni z Bilbao zaliczyli serię dziewięciu oczek.

Goście wygrali dzięki celnej "trójce" Adama Smitha na cztery sekundy przed ostatnią syreną, późniejszemu złemu podaniu Kamila Łączyńskiego oraz w konsekwencji dwóm wykorzystanym osobistym na 1,8 sekundy do ostatniego gwizdka.

W drugim meczu tej grupy rumuński BC CSU Sibiu przegrał u siebie ze szkockim Caledonia Gladiators 68:80. W drugiej kolejce Anwil zagra na wyjeździe z Caledonia Gladiators. Mecz zaplanowano na 25 października o godz. 20:00.