Celtics pewnie powiększają prowadzenie w serii z Pacers

Celtics pewnie powiększają prowadzenie w serii z PacersAFP
Koszykarze Boston Celtics pokonali we własnej hali Indiana Pacers 126:110 w drugim meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw bostończycy prowadzą 2-0.

Celtics kontrolę nad meczem zaczęli przejmować na początku drugiej kwarty. W kilka minut zbudowali 16-punktowe prowadzenie. Później Pacers zmniejszyli stratę, ale czwarta kwarta także okazała się popisem gospodarzy, którzy odnieśli wysokie zwycięstwo.

Bostończyków do wygranej poprowadził Jaylen Brown, zdobywając aż 40 punktów. Po 23 pynkty dołożyli Jason Tatum i Derrick White.

Wśród gości wyróżnił się Pascal Siakam - 28 punktów. Z powodu kontuzji parkiet w trzeciej kwarcie musiał opuścić gwiazdor Pacers Tyrese Haliburton.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Indianapolis, gdzie odbędą się dwa kolejne mecze

W finale Konferencji Zachodniej ekipa Dallas Mavericks wygrywa z Minnesota Timberwolves 1-0.