Dallas Mavericks z awansem do finału konferencji po pasjonującym powrocie w drugiej połowie

Luka Doncic świętujący w starciu z Oklahomą
Luka Doncic świętujący w starciu z Oklahomą AFP
Dallas Mavericks awansowali do finału Konferencji Zachodniej po pasjonującej rywalizacji z Oklahoma City Thunder. Doncic i spółka wygrali mecz 117:116, co dało im triumf 4-2.

Dallas Mavericks mieli ogromne problemy w pierwszej połowie meczu, którego stawką dla nich był awans do finału Konferencji Zachodniej. Gospodarze przegrywali wysoko (27:38), ale po świetnej serii wyszli na wynik 42:41. Końcówka połowy była jednak fatalna w ich wykonaniu i zakończyła się wynikiem 48:64.

Początek trzeciej kwarty nie zapowiadał zmiany wynik, bo goście grali bardzo dobrze i prowadzili 77:60. Końcówka była już nieco lepsza dla Dallas i przed decydującą odsłoną Oklahoma City Thunder prowadziła 90:83. Gospodarze niesieni dopingiem uwierzyli w triumf.

Czwarta kwarta była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Dallas Mavericks, ale na 10 sekund przed końcem goście prowadzili 116:115, ale przy rzucie za trzy punkty na trzy sekundy przed końcem faulowany był Washington, trafił dwa z trzech rzutów i dało to triumf Dallas 117:116.

Luka Doncic zdobył w tym meczu 29 punktów i miał po 10 zbiórek i asyst, będąc kluczowym graczem gospodarzy. Shai Gilgeous-Alexander miał 36 punktów, 3 zbiórek i 8 asyst dla Oklahomy.

Dallas Mavericks stanie przed szansą na trzeci tytuł mistrza Konferencji. Po raz ostatni zdobyli ten tytuł w 2021 roku i wtedy też zdobyli jedyne mistrzostwo NBA. Ich rywalami w walce o tytuł na Zachodzie będzie Denver Nuggets lub Minnesota Timberwolves. Tam czeka nas decydujące starcie, bo stan rywalizacji wynosi 3-3.