Dobry mecz Boston Celtics przeciwko Knicks i wielki powrót Raptors z rewelacyjnym Siakamem

Boston Celtics przedłużyli serię zwycięstw
Boston Celtics przedłużyli serię zwycięstw PAP
Koszykarze Boston Celtics odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze NBA, pokonując we własnej hali New York Knicks 114:98. Toronto Raptors natomiast odrobili stratę i wygrali dzięki świetnej formie Pascala Siakama.

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty Knicks prowadzili dwoma punktami, ale od tego momentu Celtics przyspieszyli, nie dając szans rywalom. Jayson Tatum zdobył dla zwycięzców 35 punktów, w tym 17 w ostatniej kwarcie. Jaylen Brown dołożył 22 punkty, a 21 Łotysz Kristaps Porzingis, który karierę w NBA rozpoczynał w Nowym Jorku.

"Graliśmy trzy razy w ciągu czterech dni, a teraz czeka nas seria meczów wyjazdowych z kilkoma dobrymi drużynami. Mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować naszą serię" – powiedział Tatum.

"Celtowie", którzy zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem ośmiu zwycięstw i dwóch porażek, zmierzą się w środę w Filadelfii z najlepszym zespołem początku sezonu – Philadelphią 76ers (8-1).

W pozostałych poniedziałkowych meczach Toronto Raptors odrobili 23-punktową stratę i wygrali u siebie z Washington Wizards 111:107. Świetnie zagrał Pascal Siakam, który zdobył dla gospodarzy 39 punktów, miał 11 zbiórek i 7 asyst. Sacramento Kings wygrali z Cleveland Cavaliers 132:120.