LeBron James i Lakers gotowi do walki z "potworem" Nikolą Jokicem i Denver Nuggets

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
LeBron James i Lakers gotowi do walki z "potworem" Nikolą Jokicem i Denver Nuggets
Nikola Jokic prowadzi piłkę obok Deandre Aytona z Phoenix Suns
Nikola Jokic prowadzi piłkę obok Deandre Aytona z Phoenix Suns
AFP
LeBron James i Los Angeles Lakers we wtorkowym finale Konferencji Zachodniej spróbują pokonać potwora, jakim jest Nikola Jokic i Denver Nuggets.

Po trudnym sezonie zasadniczym Lakers są o cztery zwycięstwa od powrotu do finałów NBA po pokonaniu w piątek broniących tytułu Golden State Warriors.

LeBron James i gwiazda defensywy Lakers, Anthony Davis, planują zasadzkę na najbardziej utytułowanych Nuggets w pierwszym meczu ich najlepszej serii finałów Konferencji Zachodniej we wtorek.

Showdown jest rewanżem serii play-off Lakers – Nuggets 2020 w bańce NBA Covid-19 w Orlando, kiedy Lakers wygrali 4-1 przed przejściem do zdobycia swojego 16. mistrzostwa.

Od tego czasu Denver jednak znacznie dojrzało, a Nikola Jokic zdobył nagrody NBA MVP back-to-back w 2021 i 2022 roku jako część zespołu, w którym znajduje się również utalentowany Jamal Murray.

James powiedział w poniedziałek, że nie ma wątpliwości, że wersja Nuggets z 2023 roku będzie dobrą propozycją.

"Są lepszym zespołem" – powiedział James poproszony o porównanie Denver z drużyną pokonaną na Florydzie trzy lata temu.

"Oczywiście, są bardziej doświadczeni. Każdy mecz, każdy postseason, każdy matchup pozwala ci dalej rozwijać się jako drużyna i oni to zrobili.

"Więc wchodzimy z największym szacunkiem dla tej drużyny, przeciwko której jesteśmy wyzwani i przeciwko której gramy, więc czekamy na ten matchup" podsumował James

Davis powiedział, że Lakers planują przejrzeć materiał filmowy z serii 2020, próbując opracować plan gry, który będzie w stanie zniweczyć Jokica i skład Denver.

Nikola Jokic z Denver Nuggets obsługuje piłkę przeciwko Jockowi Landale z Phoenix Suns
AFP

"Myślę, że największym kluczem będzie sprawienie, by piłka znajdowała tych zawodników, których chcemy, by znajdowała, po prostu grając na tym" – powiedział Davis.

Podczas gdy Lakers byli red-hot przez play-off, z Davisem odkrywającym ponownie swoją najlepszą formę w idealnym momencie, James mówi, że nie ma złudzeń co do wielkości zadania stojącego przed jego kolegami z drużyny.

"Nie bez powodu byli drużyną nr 1 na Zachodzie" – powiedział James.

"Przez cały rok grali wyjątkową koszykówkę, a my wchodzimy z najwyższym szacunkiem. Są bardzo dobrze przygotowani i oczywiście znamy dynamikę tego, co Joker (Jokic) wnosi do gry, a także Jamal Murray, będący z powrotem w pełni zdrowy. I reszta tych gości".

Jokic jest w świetnej formie, gdyż w serii wygranej nad Phoenix zanotował średnio aż 34,5 punktu, 13,2 zbiórki i 10,3 asysty.

Trener Lakers Darvin Ham opisał Jokica jako "tego potwora w Górach Skalistych, który na nas czeka".

"Mówisz o dwukrotnym MVP, z dobrze zbilansowanym składem, głodnym, świetną synergią, świetną chemią, świetnymi umiejętnościami, atletyzmem" – powiedział Ham.