Prawie 300 punktów w meczu NBA. Szalone zwycięstwo Lakers

Prawie 300 punktów w meczu NBA. Szalone zwycięstwo LakersAFP
Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali u siebie Indianę Pacers 150:145 w meczu ligi NBA. Warto zaznaczyć, że mimo tak wysokiego wyniku w spotkaniu nie było dogrywki.

Lakers już w pierwszej kwarcie potrafili prowadzić dwucyfrową różnicą punktów, ale na przerwę schodzili z czteropunktowym deficytem. W trzeciej kwarcie kilkukrtonie wychodzili na 19-punktowe prowadzenie, a ostatnią część gry zaczynali przy wyniku 116:99. Mimo to jednak Pacers potrafili zbliżyć się do nich na zaledwie trzy oczka w samej końcówce, a w samej czwartej kwarcie goście rzucili 46 punktów.

Dla Lakers 150 zdobytych punktów to najwyższy wynik w meczu NBA od 37 lat.

Ich liderem był dziś Anthony Davis, który zdobył 36 oczek i miał 16 zbiórek. Łącznie jednak aż czterech zawodników gospodarzy zapisało na swoim koncie minimum 25 punktów. Byli to LeBron James - 26, Spencer Dinwiddie - 26, oraz Austin Reaves, który zdobył 25 oczek.

Zdecydowanym liderem gości był Pascal Siakam - autor 36 punktów i 12 zbiórek.

Lakers są na dziewiątym miejscu w Konferencji Zachodniej z bilansem 39-32. Pacers mają bardziej komfortową sytuację na Wschodzie, ponieważ zajmują szóstą lokatę z bilansem 40-32.