Kto kapitanem Anglików pod nieobecność Kane'a? Southgate już poinformował

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Kto kapitanem Anglików pod nieobecność Kane'a? Southgate już poinformował

Kto kapitanem Anglików pod nieobecność Kane'a
Kto kapitanem Anglików pod nieobecność Kane'aAFP
Ivan Toney ma zamiar wystąpić dopiero po raz drugi w reprezentacji Anglii, gdy jego drużyna narodowa zmierzy się z Belgią we wtorkowym towarzyskim meczu, a pomocnik Declan Rice będzie mógł uczcić swój 50. występ w reprezentacji, nosząc opaskę kapitańską, powiedział w poniedziałek menadżer Gareth Southgate.

Toney otrzymał swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Anglii od odbycia ośmiomiesięcznego zawieszenia za złamanie zasad zakładów FA, a napastnik Brentford zagra po raz pierwszy od debiutu, który miał miejsce dokładnie rok temu.

Ponieważ kapitan Harry Kane wypadł z powodu kontuzji kostki, Toney będzie miał okazję poprowadzić drużynę i spróbować zaimponować przed mistrzostwami Europy po tym, jak Ollie Watkins miał trudności z wywarciem wpływu w ataku w zeszłym tygodniu, gdy Anglia przegrała z Brazylią 0:1.

„Ivan na pewno będzie zaangażowany w grę” – powiedział dziennikarzom Southgate. „Muszę przyznać, że biorąc pod uwagę wszystko, co się wydarzyło, pierwotny pomysł lub plan na tydzień był nieco inny".

„Oglądanie wszystkich tych graczy przeciwko przeciwnikom na wysokim poziomie pomoże nam podejmować lepsze decyzje w przyszłości” - powiedział.

Ponieważ kilku innych ważnych zawodników, takich jak obrońcy Kyle Walker i Harry Maguire, również opuściło mecz z powodu kontuzji, Southgate powiedział, że warty 105 milionów funtów pomocnik Arsenalu, Rice, będzie nosił opaskę kapitańską.

„To jego 50. występ w barwach drużyny. Już w młodym wieku ma ogromne doświadczenie w roli przywódcy i myślę, że dla niektórych z naszych młodszych zawodników to świetna okazja, aby wykazać się przywództwem i doświadczyć tego” – powiedział Southgate.

„Niektórych członków naszej podstawowej grupy nie ma z nami, więc jest to inna dynamika i świetna okazja dla innych, aby przyspieszyć, przewodzić i rozwijać się. Wielu graczy związanych z drużyną jest przyszłością, a im więcej doświadczeń, jakie mogą zdobyć, tym lepiej dla wszystkich” - mówił.

25-letni Rice powiedział, że „całkowicie zaniemówił”, gdy poinformowano go, że zostanie kapitanem Anglii i poprowadzi drużynę na stadionie Wembley.

„Kiedy on (Southgate) powiedział mi to wczoraj wieczorem, uścisnąłem mu rękę, uściskałem i powiedziałem: «Dziękuję»” – powiedział Rice.

„Wiele mu zawdzięczam. Odkąd dołączyłem do zespołu, sprawił, że poczułem się jak w domu. Zawsze czułem się komfortowo grając pod jego okiem i nabrałem pewności siebie. Wychodząc po raz 50. w barwach drużyny moich przyjaciół i rodziny to absolutny zaszczyt” - dodał.