Kolejne zwycięstwo Kaczmarek w Diamentowej Lidze, tym razem w Monako

Kolejne zwycięstwo Kaczmarek w Diamentowej Lidze, tym razem w MonakoPAP
Natalia Kaczmarek czasem 49,63 wygrała bieg na 400 m w mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Za nią uplasowała się Amerykanka Shamier Little, która poprawiła rekord życiowy na 49,68. Trzecia była Holenderka Lieke Klaver - 49,99. Anna Kiełbasińska zajęła ósme miejsce czasem 52,67.

Reprezentantka Polski po 300 metrach zajmowała czwarte miejsce, ale popisała się spektakularnym finiszem na ostatniej prostej. Kaczmarek drugi raz z rzędu wygrała w zawodach Diamentowej Ligi. W zeszłą niedzielę w Chorzowie ustanowiła rekord życiowy - 49,48 i zbliżyła się do rekordu Polski Ireny Szewińskiej.

Kaczmarek jest zdecydowaną liderką generalnej klasyfikacji Diamond Race. Wygraną w Monako zapewniła sobie kwalifikację do wrześniowego finału Diamentowej Ligi w Eugene.