Magdalena Fręch awansowała do 2. rundy eliminacji w Indian Wells

Magdalena Fręch dalej walczy o udział w głównej drabince w Indian Wells
Magdalena Fręch dalej walczy o udział w głównej drabince w Indian WellsProfimedia
Magdalena Fręch pokonała w pierwszej rundzie eliminacji do Indian Wells Amerykankę Robin Montgomery. 18-latka postawiła bardziej doświadczonej Polce trudne zadanie, ale ostatecznie to Fręch gra dalej o awans do głównego turnieju.

Od stanu 1:1 w pierwszym secie oglądaliśmy aż pięć przełamań z rzędu. Korzystniejszą sytuację miała Robin Montgomery, która przerwała tę serię i prowadziła 5:3. Magdalena Fręch zdołała jednak wrócić do meczu i doprowadziła najpierw do stanu 5:5, a o losach seta decydował tie-break.

Decydujący gem nie układał się idealnie dla Polki. Przegrała 1:3, a następnie 3:4, ale od tego stanu punktowała już tylko Fręch i pokonała swoją rywalkę 7:4.

Druga partia to już mniej przełamań, a Magdalena pewnie zmierzała po triumf. Od wyniku 2:2 Fręch wygrała trzy gemy z rzędu, w tym dwa przy podaniu rywalki. Polka przy swoim serwisie miała aż pięć piłek meczowych, ale ostatecznie Amerykanka wykorzystała trzeciego break pointa i pozostała w grze.

Fręch się jednak nie podłamała i zakończyła mecz przy serwisie Montgomery, wykorzystując ósmą piłkę meczową. Rywalką Polki w 2. rundzie eliminacji będzie kolejna nastoletnia reprezentantka gospodarzy Ashlyn Krueger, która pokonała Brazylijkę Laurę Pigossi.