Mistrz olimpijski Wallace zawieszony przez klub za nawoływanie do ataku na prezydenta

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Mistrz olimpijski Wallace zawieszony przez klub za nawoływanie do ataku na prezydenta

Wallace może mieć problemy przez wpis w mediach społecznościowych, w których namawiał do ataku na nowego prezydenta
Wallace może mieć problemy przez wpis w mediach społecznościowych, w których namawiał do ataku na nowego prezydentaPAP
Mistrz olimpijski w siatkówce Brazylijczyk Wallace de Souza został zawieszony przez swój klub Cruzeiro ze skutkiem natychmiastowym. To konsekwencja namawiającego do przemocy wpisu o prezydencie kraju Luizie Inacio Luli da Silvie.

35-letni Wallace, zdobywca złotego medalu olimpijskiego w swoim rodzinnym Rio de Janeiro w 2016 roku i srebrnego cztery lata wcześniej w Londynie, zamieścił w mediach społecznościowych ankietę, w której pytał swoich fanów, kto strzeli Luli, który jestem nowym prezydentem, w twarz. 

Siatkarz nie kryje poparcia dla poprzedniego prezydenta kraju Jaira Bolsonaro, który w październiku nieznacznie przegrał w wyborach z Lulą. Później przeprosił jednak za swój wpis o obecnej głowie państwa.

"Kto mnie zna, ten wie, że w żadnych okolicznościach nie opowiadam się za przemocą, szczególnie wobec naszego prezydenta. To był niefortunny post, popełniłem błąd" - powiedział w materiale wideo, opublikowanym na Instagramie.

Wallace'owi grożą także kolejne konsekwencje nie tylko ze strony klubu. Sprawą zajmują się także Brazylijski Komitet Olimpijski (COB) oraz rząd.