MŚ 2022. Złodzieje okradli dom Raheema Sterlinga

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
MŚ 2022. Złodzieje okradli dom Raheema Sterlinga
MŚ 2022. Złodzieje okradli dom Raheema Sterlinga
MŚ 2022. Złodzieje okradli dom Raheema Sterlinga
Profimedia
Wyjaśniły się powody absencji Raheema Sterlinga w niedzielnym meczu piłkarskiego mundialu przeciw Senegalowi. Reprezentant Anglii w trybie pilnym wrócił do kraju na wieść, że rabusie okradli jego dom.

Na konferencji prasowej po zwycięstwie w 1/8 finału 3:0 nad Senegalem trener Gareth Southgate lakonicznie potwierdził, że "Raheem z przyczyn rodzinnych musiał wrócić do Anglii".

Tymczasem angielska prasa podaje, że posiadłość 27-letniego piłkarza w podlondyńskim hrabstwie Surrey została obrabowana. Wiadomo, że do napadu doszło wieczorem 3 grudnia, w przeddzień meczu Anglii z Senegalem.

Sterling zdecydował się na awaryjny lot z Kataru do Londynu, aby odwiedzić miejsce zdarzenia i spotkać się z członkami rodziny. W Anglii przebywa jego narzeczona i trójka dzieci. Koledzy z reprezentacji potwierdzili, że piłkarz po otrzymaniu tej wiadomości był przerażony i natychmiast chciał wrócić do kraju.

Miejscowa policja poinformowała, że rabusie dokonali kradzieży, gdy nikogo nie było w domu, a brak wielu luksusowych przedmiotów, w tym biżuterii i zegarków, zostało odkryte po powrocie członków rodziny do domu.

Według "The Sun" alarm wszczęła przerażona narzeczona piłkarza Paige Milian, gdy stwierdziła kradzież kosztowności wartych 300 tys. funtów.

Prawdopodobnie włamywacze byli przekonani, że Milian przebywa w Katarze. Przed meczami Anglii z Iranem i Walią opublikowała na Instagramie zdjęcia rodziny w Dausze.

Sterling walczy o bezpieczeństwo rodziny

Teraz mówi się, że koledzy z reprezentacji Sterlinga wzmacniają bezpieczeństwo w swoich domach.

„Żadna osoba, która twierdzi, że jest fanem piłki nożnej, nie mogłaby tego zrobić. Raheem jest reprezentantem Anglii, starając się zrobić wszystko co najlepsze dla swojego kraju, podnieść nas wszystkich na duchu i spełnić nasze marzenia" - powiedział trener Paul Lawrence, który wprowadzał zawodnika do wielkiego futbolu.

W mediach społecznościowych pojawiło się dużo komentarzy wspierających Sterlinga. "Moje myśli są z nim (Raheemem Sterlingiem) i jego rodziną po tym okropnym i wstrząsającym wydarzeniu” - napisał na Twitterze były reprezentant Anglii Gary Lineker.

Napastnik Chelsea w pierwszych dwóch meczach Anglii w MŚ, z Iranem i USA, zagrał w podstawowym składzie. W pierwszych ze spotkań zdobył jedną bramkę.

Gdy sytuacja się wyjaśni nie jest wykluczony powrót Sterlinga na mundial w Katarze. Ćwierćfinałowy mecz z Francją został zaplanowany na sobotę.