Nadal: Nadchodzi moment, by podjąć decyzję, czy zagram w Rolandzie Garrosie

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Nadal: Nadchodzi moment, by podjąć decyzję, czy zagram w Rolandzie Garrosie

Nadal: Nadchodzi moment, by podjąć decyzję, czy zagram w Rolandzie Garrosie
Nadal: Nadchodzi moment, by podjąć decyzję, czy zagram w Rolandzie GarrosieAFP
Rafa Nadal powiedział, że nadal nie ma pewności, czy weźmie udział w Rolandzie Garrosie po tym, jak w sobotę został wyeliminowany z turnieju w Rzymie przez Huberta Hurkacza.

Hurkacz pokonał Nadala 6:1, 6:3 w drugiej rundzie, kończąc passę Hiszpana w turnieju, który zdobył rekordową liczbę 10 tytułów w stolicy Włoch, a ostatni z nich w 2021 roku.

W czwartek Nadal odniósł zwycięstwo w trzech setach nad Zizou Bergsem, ale Hurkacz czterokrotnie przełamał go, po czym odprawił do domu po półtorej godzinie gry.

37-letni Hiszpan, który powiedział, że spodziewa się zakończyć karierę po tym sezonie, większość ubiegłego roku spędził na leczeniu kontuzji biodra, zanim naderwał mięsień w Brisbane, co uniemożliwiło mu powrót do gry w styczniu.

Nadal wygrał Rolanda Garrosa rekordowe 14 razy, ale wciąż nie wiadomo, czy weźmie udział w tegorocznej edycji turnieju.

„Dzisiaj na korcie widać, jak trudne jest to zadanie” – powiedział Nadal. „Prawdopodobnie można powiedzieć: «OK, nie jestem gotowy, nie gram dobrze». Wtedy nadszedł moment, aby podjąć decyzję, czy nie zagrać w Rolandzie Garrosie. Innym jest zaakceptowanie tego, jaki jestem dzisiaj i przepracowanie we właściwy sposób, aby spróbować wyglądać inaczej w ciągu dwóch tygodni".

„Jak możesz sobie wyobrazić, decyzja nie jest dziś dla mnie jasna. Jeśli jednak będę musiał powiedzieć, co czuję i jeśli moje myśli będą bliżej w jedną lub drugą stronę, podejmę decyzję, a staram się jak mogę” - powiedział.

„Mam pewne problemy fizyczne, ale prawdopodobnie nie na tyle, aby powiedzieć, że nie wystąpię w najważniejszym turnieju dla mojej tenisowej kariery” - powiedział.