Naomi Osaka wraca do tenisa po 15 miesiącach przerwy. Wiadomo gdzie zagra

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naomi Osaka wraca do tenisa po 15 miesiącach przerwy. Wiadomo gdzie zagra

Naomi Osaka wraca do tenisa po 15 miesiącach przerwy. Wiadomo gdzie zagra
Naomi Osaka wraca do tenisa po 15 miesiącach przerwy. Wiadomo gdzie zagraAFP
Była liderka światowego rankingu WTA wraca do tenisa. Po 15 miesiącach przerwy zagra w turnieju w Brisbane, który będzie przygotowaniem do Australian Open. Informację podali organizatorzy.

Czterokrotna zwyciężczyni Wielkiego Szlema ostatni raz grała w turnieju WTA podczas Pan Pacific Open w Tokio pod koniec września 2022 r., a w lipcu tego roku urodziła córkę Shai.

„Jestem bardzo podekscytowana powrotem na kort i rywalizacją” – powiedziała w komunikacie prasowym Osaka, zwyciężczyni Australian Open w 2019 i 2021 roku. „Zawsze uwielbiam rozpoczynać sezon w Brisbane i nie mogę się doczekać powrotu. Brisbane International to wspaniały turniej, który przygotuje mnie na wspaniały powrót tego lata”.

26-latka miała długie okresy przerwy w grze od czasu swojego drugiego triumfu w Melbourne Park. Zrobiła sobie długą przerwę, aby priorytetowo potraktować zdrowie psychiczne po opuszczeniu French Open w 2021 r. i kolejną po US Open w tym samym roku.

W turnieju w Brisbane, który powraca do kalendarza po trzyletniej przerwie wymuszonej początkowo przez pandemię COVID, udział wezmą m.in. Victoria Azarenka oraz Andy Murray. Impreza potrwa w dniach 31 grudnia - 7 stycznia. 

„Wspaniale będzie znowu zagrać w Brisbane International i naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do Queensland” – powiedział Brytyjczyk Murray, który przegrał pięć finałów Australian Open. „Mam wspaniałe wspomnienia ze zdobycia tytułu w 2012 i 2013 roku i bardzo chciałbym wznieść to trofeum po raz trzeci w Brisbane”.