Napoli mknie po scudetto. Zieliński zaliczył asystę, Linetty sprokurował rzut karny

AFP
W niedzielne popołudnie w meczu Torino - Napoli doszło do rywalizacji w środku pola między Karolem Linettym i Piotrem Zielińskim. Faworytem była oczywiście ekipa tego drugiego. Napoli pewnie wygrało 4:0.

Neapolitańczycy prowadzili już po 9. minutach, to właśnie wtedy swoją asystę zanotował Zieliński. Rozgrywający bardzo dobry sezon polski pomocnik dośrodował z rzutu rożnego do Victora Osimhena, a Nigeryjczyk zdobył swoją 20 bramkę w Serie A w tym sezonie.

Jeszcze przed przerwą głośno było także o Linettym, jednak z zupełnie innego powodu. Pomocnik Torino sfaulował w polu karnym Chwiczę Kwaracchelię, a Gruzin nie pomylił się z jedenastu metrów i lider Serie A mógł schodzić na przerwę z bezpiecznym prowadzeniem.

Niedługo po wznowieniu gry kolejne trafienie zaliczył Osimhen, który ucieka w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Linetty opuścił murawę w 54. minucie, Zieliński został zmieniony 11 minut później. Obaj Polacy spotkają się już jutro na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Piłkarze Napoli zdążyli jednak jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, a wynik zamknął Tanguy Ndombele. Napoli ma więc już aż 21 punktów przewagi nad Interem. Ten zagra dzisiaj wieczorem z Juventusem.