Szwajcarka Lara Gut-Behrami najlepsza w supergigancie w Cortinie d'Ampezzo

Szwajcarka Lara Gut-Behrami najlepsza w supergigancie w Cortinie d'AmpezzoPAP
Szwajcarka Lara Gut-Behrami wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej Cortinie d'Ampezzo. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Stephanie Venier, a trzecie Francuzka Romane Miradoli. Maryna Gąsienica-Daniel nie wystartowała z powodu przeziębienia.

Gut-Behrami jest mistrzynią olimpijską z Pekinu i mistrzynią świata z 2021 roku z Cortiny w tej konkurencji. W niedzielę odniosła 23. pucharowe zwycięstwo w karierze. Venier wyprzedziła o 0,21 s, a Miradoli o 0,41.

Szwajcarka awansowała na pozycję liderki supergiganta i umocniła się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Traci już tylko 195 punktów do Amerykanki Mikaeli Shiffrin, która bardzo się potłukła podczas piątkowego zjazdu w Cortinie i w ten weekend już nie startowała.

Także niedzielny supergigant obfitował w wypadki. Najgroźniejszy miała Kanadyjka Valerie Granier, która upadła w dolnej części stoku i została zwieziona do mety przez ratowników. Chwilę później na dużej szybkości w ochronne siatki wpadła Szwajcarka Stephanie Jenal. Zawody ukończyło tylko 35 alpejek.