Cyprien Sarrazin najlepszy w zjeździe podczas Pucharu Świata w Bormio

Alpejski PŚ - Francuz Sarrazin najlepszy w zjeździe w Bormio
Alpejski PŚ - Francuz Sarrazin najlepszy w zjeździe w BormioPAP
Francuz Cyprien Sarrazin wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata we włoskim Bormio. Drugie miejsce zajął broniący Kryształowej Kuli Szwajcar Marco Odermatt, a trzecie Kanadyjczyk Cameron Alexander. Polacy nie startowali.

Francuz, dla którego to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ukończył zjazd z czasem 1.50,73. Odermatt stracił do niego zaledwie 0,09 s, natomiast Alexander był już zdecydowanie gorszy - o 1,23 s.

Prowadzący dotychczas w klasyfikacji zjazdu Amerykanin Bryce Bennett zajął odległe 48. miejsce ze stratą blisko pięciu sekund do Sarrazina.

Pechowo zakończyły się zawody w Bormio dla liderującego w klasyfikacji generalnej Austriaka Marco Schwarza, który wypadł z trasy i z kontuzją kolana został przewieziony helikopterem do szpitala. Przejazdu nie ukończył także jeden z faworytów Norweg Aleksander Aamodt Kilde.

Na czwartkowych zawodach szczególnie skorzystał Odermatt, który dzięki swojej stabilnej formie oraz upadkowi Schwarza powrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, objął także fotel lidera w zjeździe za sprawą gorszego występu Bennetta.

Na piątek w Bormio zaplanowano supergiganta, natomiast kolejne zawody na pierwszy weekend stycznia w szwajcarskim Adelboden, gdzie odbędą się slalom gigant oraz slalom.