Odermatt na piątym miejscu w w Saalbach. Szwajcar zdobył małą Kryształową Kulę

Odermatt na piątym miejscu w w Saalbach. Szwajcar zdobył małą Kryształową KulęPAP
Marco Odermatt zajął piąte miejsce w ostatnim w tym sezonie supergigancie w Saalbach zaliczanym do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Szwajcar zdobył małą Kryształową Kulę. Na podium stanęli jego rodacy - Stefan Rogentin, Loic Meillard i Arnaud Boisset.

Rogentin triumfował czasem 1.13,36. Drugi Meillard stracił do niego 0,03 sekundy, a trzeci Boisset - 0,15. Na czwartej pozycji uplasował się Francuz Cyprien Sarrazin.

Odermatt trzeci rok z rzędu jest najlepszym narciarzem alpejskim na świecie i w niedzielę odbierze kolejną Kryształową Kulę. W piątek przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej supergiganta z dorobkiem 495 pkt. Drugi Kriechmayr uzbierał w tej konkurencji 409 pkt.

W niedzielę na zakończenie sezonu w Saalbach odbędzie się zjazd, po którym Odermatt może sięgnąć po kolejną małą Kryształową Kulę.