NHL: Owieczkin wyrównał rekord bramek zdobytych w jednym klubie

PAP
Rosjanin Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zdobył 786. bramkę w lidze NHL i wyrównał rekord trafień dla jednego klubu. Tyle samo goli dla Detroit Red Wings zaliczył Gordie Howe w latach 1946-1971.

Aleksander Owieczkin nie miał jednak w czwartek innych powodów do radości, bowiem jego zespół przegrał na wyjeździe 1:3 właśnie z Red Wings.

Zmarły w 2016 roku Gordie Howe jest legendą NHL. W Red Wings w ciągu 25 lat rozegrał 1687 meczów sezonu regularnego. Na wyrównanie jego rekordowego osiągnięcia Owieczkim potrzebował 17 sezonów i 1285 spotkań.

37-letni Rosjanin jest trzeci na liście wszech czasów strzelców NHL. Liderem jest Wayne Gretzky - 894 bramki, a o 15 goli wyprzedza Owieczkina drugi w tym zestawieniu Howe, który 15 trafień uzyskał pod koniec kariery, w wieku 51 lat w Hartford Whalers.

W czwartek Vegas Golden Knights i Boston Bruins zostały pierwszymi zespołami, które odniosły 10. zwycięstw w sezonie. Hokeiści z Las Vegas pokonali w Ottawie miejscowych Senators 5:4. Goście w połowie drugiej tercji prowadzili już 5:1 i wprawdzie gospodarze wzięli się później do odrabiania strat, ale na doprowadzenie choćby do remisu zabrakło im czasu. Golden Knights zanotowali w tym sezonie tylko dwie porażki, a z drużyną z Ottawy wygrali siódmy raz z rzędu.

Jeszcze lepszym bilansem mogą się pochwalić Boston Bruins, którzy do tej pory przegrali jedynie raz. Ponadto w Nowym Jorku pokonali także nieźle radzących sobie w tym sezonie Rangers 5:2. Decydująca była trzecia tercja, wygrana przez bostończyków 4:1. "Niedźwiadki" odniosły siódme zwycięstwo z rzędu i notują najlepsze rozpoczęcie rozgrywek w historii klubu.