Nicolo Zaniolo oficjalnie piłkarzem Galatasaray

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nicolo Zaniolo oficjalnie piłkarzem Galatasaray

Nicolo Zaniolo oficjalnie piłkarzem Galatasaray
Nicolo Zaniolo oficjalnie piłkarzem GalatasarayProfimedia
AS Roma opublikowała lakoniczną notkę o sprzedaży zawodnika. Urodzony w 1999 pomocnik wyrusza do Stambułu, by zakończyć współpracę z klubem, z którym bardzo mu się nie układało.

To już koniec telenoweli poświęconej wyprowadzce z Rzymu. Nicolo Zaniolo jest oficjalnie piłkarzem Galatasaray. Umowa na 4,5 sezonu jest podpisana, a jej wartość szacuje się na 16,5 miliona euro z opcją odblokowania 13 kolejnych milionów w postaci klauzul warunkowych za osiągnięcia piłkarza. AS Roma otrzymała również możliwość kupna dwóch młodych talentów z Galatasaray: Akmara i Demira.

Informacja została potwierdzona po kolejnej już prowokacji zawodnika w mediach społecznościowych, który jest poróżniony z trenerem Jose Mourinho. W swojej relacji na Instagramie Zaniolo opublikował zdjęcie skrzyżowanych nóg, naśladując podobną fotografię zamieszczoną przez Portugalczyka.

W ostatnich tygodniach 23-latek zdołał zrazić do siebie nie tylko władze Romy i część jej kibiców, ale nawet kilka innych klubów piłkarskich. Jego oczekiwania finansowe były zbyt wysokie dla rzymian, nie chciał przejść do Bournemouth, wszedł w konflikt z trenerem, a na początku lutego przyniósł zwolnienie lekarskie na 30 dni uzasadnione stresem.

Nic dziwnego, że w tej sytuacji dyrektor sportowy Romy, Tiago Pinto, wyraził zadowolenie ze sprzedaży zawodnika. Choć w klubie liczono na znacznie lepszą ofertę, to pogarszająca się sytuacja wizerunkowa znacznie wpływała na możliwości.

Po przejściu do Romy w 2018 roku z Interu Zaniolo rozegrał w żółto-czerwonych barwach prawie 130 meczów, strzelając ponad 30 goli. Do Galatasaray przechodzi w chwili walki tureckiego klubu o mistrzostwo kraju.