Norwegowie zdominowali bieg ze startu wspólnego w Anterselvie

PŚ w biathlonie - podium w Anterselvie tylko dla Norwegów
PŚ w biathlonie - podium w Anterselvie tylko dla NorwegówPAP
Trójka norweskich biathlonistów zajęła podium we włoskiej Anterselvie, rywalizując na 15 km w biegu ze startu wspólnego w Pucharze Świata. Zwyciężył Vetle Sjaastad Christiansen przed Johannesem Dale-Skjevdalem i Vebjoernem Soerumem.

31-letni Christiansen wygrał czasem 35.51,4, zaliczając jedną rundę karną. To jego drugie w sezonie i szóste zwycięstwo w karierze.

Dale-Skjevdal na strzelnicy pomylił się dwa razy i stracił 10,7 s. Z kolei Soerum, podobnie jak triumfator, miał jedną rundę karną i był gorszy od niego o 14 s.

W pierwszej szóstce zostali sklasyfikowani lider punktacji generalnej Norweg Johannes Thingnes Boei (5.), a tuż za nim jego brat Tarjei. Czwarty był Francuz Quentin Fillon Maillet, jedyny bezbłędny strzelec w 30-osobowej stawce. Polacy nie startowali.

Na 14.45 w niedzielę zaplanowano bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet. Runda w Anterselvie jest ostatnim sprawdzianem elity przed mistrzostwami świata w czeskim Novym Mescie (7–18 lutego). Mistrzostwa Europy odbędą się w słowackim Osrblie w dniach 24-28 stycznia.