Norweżka Opseth najlepsza w Lillehammer w PŚ kobiet w skokach narciarskich

Norweżka Opseth najlepsza w Lillehammer w PŚ kobiet w skokach narciarskichPAP
Norweżka Silje Opseth wygrała konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Na podium stanęły też Niemka Selina Freitag i Słowenka Ema Klinec.

Prowadząca po pierwszej serii rodaczka triumfatorki Eirin Maria Kvandal zajęła siódme miejsce. Polki nie startowały.

Opseth była siódma po pierwszym skoku na 116,5 m, ale w drugiej serii uzyskała 131 m, co dało jej 223,1 pkt. Druga Freitag skoczyła 121,5 i 128 m, uzyskując notę 222,5 pkt. Trzecia Klinec miała 216,6 pkt po skokach na 120 i 122 m.

Tuż za podium uplasowała się Japonka Yuki Ito. Kolejne miejsca zajęły Niemka Katharina Althaus i Norweżka Nika Kriznar.

Opseth wygrała piąte indywidualne zawody Pucharu Świata w karierze oraz czwarte w tym sezonie. Liderką norweskiego cyklu Raw Air pozostaje Klinec, która zgromadziła 1072,7 pkt. Słowenka ma 33,6 pkt przewagi nad drugą, Norweżką Anną Odine Stroem.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 1552 pkt prowadzi Austriaczka Eva Pinkelnig, która w poniedziałek zajęła 11. miejsce i zapewniła sobie Kryształową Kulę. Za nią plasują się Althaus - 1337 i Klinec - 1215. Nicole Konderla ma sześć punktów i zajmuje 51. miejsce.