Olsztyn pewnie pokonuje Barkom i zostaje w grze o play-off

Olsztyn pewnie pokonuje Barkom i zostaje w grze o play-offIndykpol AZS Olsztyn
Akademicy z Olsztyna pewnie pokonali ukraiński Barkom i przerwali serię porażek, która zatrzymała ich marsz na czołówkę. Kolejne pojedynki mogą jednak nie być równie łatwe.

Po bardzo obiecującym okresie w grudniu i styczniu luty był dla siatkarzy z Olsztyna bolesny – przegrali z Resovią, Projektem i Treflem Gdańsk. Przed serią trzech wyjazdów z rzędu nadarzyła się jednak okazja, by we własnej hali przełamać niefortunną passę porażek i wrócić do wygrywania. Do Iławy przyjechał ukraiński Barkom Każany Lwów, który w ostatnich 15 meczach wygrał tylko czterokrotnie.

Przed piątkowym meczem siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajmowali ostatnie miejsce premiowane awansem, ósme. Ponieważ do końca fazy zasadniczej zostało tylko pięć pojedynków, wygrana bez straty punktów była jedynym celem, jaki mógł satysfakcjonować gospodarzy.

Siatkarze z Olsztyna pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie w każdym secie. Prym na siatce wiedli Karlitzek (19 pkt) oraz Butryn (13 pkt). W grze zawodników prowadzonych przez Javiera Webera było widać spokój, opanowanie oraz pewność siebie, których zabrakło w ostatnich trzech spotkaniach.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie wygrała 3:0 (25:17, 25:22 i 25:17), co oznacza 15. w tym sezonie wygraną dla siatkarzy z Olsztyna. Tylko w drugim secie przyjezdni z Ukrainy (stacjonujący w Krakowie) byli w stanie wyjść na prowadzenie choćby na chwilę, ale skończyło się na dwóch punktach przewagi, roztrwonionych niewiele później.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie lepiej prezentowali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Indykpolu AZS lepiej sprawowali się w ataku (39 pkt. w ataku co daje 54% skuteczności przy 28 pkt. w ataku rywali, co przełożyło się na 37% skuteczności), dokładniej przyjmowali (47% pozytywnego przyjęcia przy 27% pozytywnego przyjęcia drugiej ekipy), zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (6:3) oraz w bloku (10:5).

"Czuję się bardzo dobrze, ponieważ odnieśliśmy ważne zwycięstwo. Nie był to mój aż tak prawdziwy «comeback», ponieważ w pełni do gry powróciłem kilka tygodni temu. Cieszę się, że jestem w pełni zdrowy i mogę pomóc drużynie. Chcemy zrobić wszystko, aby do końca fazy zasadniczej odnieść same zwycięstwa" – stwierdził MVP meczu, Moritz Karlitzek.