PE koszykarek. VBW Arka pierwsza w grupie, awansowała do fazy pucharowej

PE koszykarek. VBW Arka pierwsza w grupie, awansowała do fazy pucharowejPAP
Koszykarki VBW Arki pokonały w Gdyni rumuński FCC UAV Arad 87:53 (23:13, 20:17, 20:12, 24:11) w swoim szóstym i ostatnim grupowym meczu Pucharu Europy i awansowały do fazy pucharowej. W innym spotkaniu grupy D w czwartek OGM Ormanspor podejmie w Ankarze Basket Polskie Przetwory Bydgoszcz.

Koszykarki VBW Arki wysoko pokonały w ostatnim grupowym meczu FCC UAV Arad 87:53 i awansowały do fazy pucharowej, która rozpocznie się w styczniu. Mecz od początku układał się po myśli drużyny z Gdyni, która już pierwszą kwartę zamykała pewnym prowadzeniem 23:13.

Druga odsłona nie dała znaczącej przewagi i niemal przez cały czas utrzymywała się przewaga 8-13 punktów. Odskoczyć na 21 oczek udało się w trzeciej kwarcie, a w ostatniej gdynianki osiągnęły aż 34 punkty przewagi.

Najwięcej punktów dla gospodyń zdobywały Magdalena Szymkiewicz (17 pkt), Kristina Higgins (14) i Alicja Żytkowska (11). W rumuńskim zespole zdecydowanie wyróżniały się Brankica Hadzović (17 pkt) i Stephanie Madden (15).

W grupie D gdynianki zanotowały cztery zwycięstwa oraz dwie porażki. Pokonały w Rumunii Arad 72:63 oraz Polskie Przetwory Basket 86:78 (dom) i 84:61 (wyjazd), uległy natomiast OGM Ormansporowi – 61:69 w Turcji oraz 60:66 we własnej hali.