PE koszykarek. Crvena Zvezda - AZS UMCS 63:82. Lublinianki awansują

Crvena Zvezda przegrała z AZS UMCS 63:82
Crvena Zvezda przegrała z AZS UMCS 63:82PAP
Koszykarki AZS UMCS Lublin wygrały wyjazdowe spotkanie z serbską Crveną Zvezdą Belgrad 82:63 (22:14, 20:21, 23:7, 17:21) w 5. kolejce grupy A Pucharu Europy i zapewniły sobie drugie miejsce, premiowane awansem do dalszej fazy rozgrywek.

Wicemistrzynie Polski spotkanie w stolicy Serbii rozpoczęły od prowadzenia 6:0 i już w szóstej minucie uzyskały dziesięciopunktową przewagę. Jeszcze w drugiej kwarcie gospodynie chwilami próbowały nawiązać walkę z lubelską drużyną (w 14. min było 22:26).

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie, w której podopieczne Krzysztofa Szewczyka zdecydowanie zdominowały przeciwniczki. Nie pozostawiły im złudzeń, wygrywając tę część konfrontacji różnicą aż 23 punktów.

Dzięki wysokiemu prowadzeniu trener lubelskich akademiczek mógł do gry desygnować wszystkie zawodniczki, wpisane w protokole.

AZS UMCS Lublin z trzema zwycięstwami i dwoma porażkami z Panathinaikosem AC Ateny plasuje się na drugim miejscu w grupie A, ustępując zespołowi ze stolicy Grecji, który w tej kolejce niespodziewanie przegrał u siebie z izraelskim Ramatem Hasharon 59:65.

W ostatniej grupowej serii gier, która nie ma już wpływu na ostateczny układ tabeli Polski Cukier AZS UMCS w czwartek 15 grudnia podejmować będzie Ramat Hasharon, z którym w Izraelu wygrał 69:66.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Natasha Mack 19, Sparkle Taylor 18, Aleksandra Stanacev 14, Tetiana Yurkevichus 12, Katarina Zec 10, Aleksandra Zięmborska 4, Wiktoria Zając 3, Magdalena Ziętara 2, Olga Trzeciak 0, Aleksandra Kuczyńska 0.

Najwięcej punktów dla Crvenej Zvezdy zdobyły: Aleksandra Katanic 14 i Tina Jakovina 13.