Dwa gole Ronaldo zapewniają Al-Nassr zwycięstwo w Arabskim Pucharze Mistrzów Klubowych

Ronaldo był bohaterem finału
Ronaldo był bohaterem finałuProfimedia
Al-Nassr po raz pierwszy w swojej historii zdobył Arabski Puchar Mistrzów Klubowych. W finale pokonał Al-Hilal po dwóch bramkach kapitana Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka jest to pierwsze trofeum drużynowe od 2021 roku, kiedy wygrał Coppa Italia z Juventusem.

Od początku czuć było, że to będzie wielki mecz. Jednak gwiazdy po obu stronach milczały pod względem bramkowym aż do początku drugiej połowy, kiedy to Michael otworzył wynik po podaniu od Malcolma w ramach brazylijskiej współpracy. Sprawy jeszcze bardziej skomplikowały się dla Al-Nassr z powodu czerwonej kartki Al-Amriego.

Trzy minuty później Cristiano Ronaldo wyrównał jednak, zdobywając swoją 21. bramkę dla saudyjskiej drużyny i miał nawet szansę na zmianę wyniku, ale jego drugie celne uderzenie ostatecznie zakończyło się niepowodzeniem. Rezerwowy Al-Boushail otrzymał drugą czerwoną kartkę w meczu za swoje protesty.

Statystyki meczu Al-Hilal - Al-Nassr
Statystyki meczu Al-Hilal - Al-NassrFlashscore

Doszło do dogrywki, w której o losach meczu zadecydował drugi gol Cristiano Ronaldo. Interwencja była jeszcze sprawdzana przez VAR, ale ostatecznie została podtrzymana. Trener Luis Castro również został wyrzucony z boiska przed końcem pierwszej połowy dogrywki.

Al-Nassr zdobył swoje pierwsze trofeum od czasu przybycia legendarnego Portugalczyka. Wraz z nim z trofeum cieszą się Sadio Mane, Alex Telles i Marcelo Brozović. Po drugiej stronie barykady stanęli Ruben Neves, Sasha Milinković-Savić czy Kalidou Koulibaly prowadzeni przez Jorge Jesusa.

Ronaldo strzelił sześć goli w pięciu meczach Arabskim Pucharze Mistrzów Klubowych i był najlepszym strzelcem turnieju. Zapewnił również swojej drużynie triumf w środowym półfinale przeciwko Al-Shorta (1:0), kiedy to wykorzystał rzut karny w 75. minucie. Dwukrotnie trafił także w fazie grupowej, a Al-Nassr awansował do play-offów dzięki bramce z 87. minuty w meczu z Zamalek (1:1).