Bayer Leverkusen zremisował z Borussią Dortmund, Augsburg pokonał Frankfurt 2:1

Bayer Leverkusen zremisował z Borussią Dortmund, Augsburg pokonał Frankfurt 2:1AFP
Bayer Leverkusen zremisował 1:1 z Borussią Dortmund w niedzielnym meczu 13. kolejki Bundesligi i przerwał passę czternastu zwycięstw we wszystkich rozgrywkach. Podopieczni Xabiego Alonso mają 35 punktów i prowadzą w tabeli z przewagą trzech "oczek" nad drugim Bayernem Monachium, który ma mecz zaległy. Zespół z Dortmundu jest piąty.

Bayer Leverkusen był bardziej aktywny z przodu przez cały mecz, ale przegrywał już od 5. minuty, kiedy Niclas Füllkrug posłał piłkę do Juliana Ryersona, a ten otworzył wynik strzałem z bliskiej odległości. Aptekarze mieli kilka świetnych okazji, a w doliczonym czasie pierwszej połowy Florian Wirtz nawet wpakował piłkę do siatki. Gol nie został jednak uznany ze względu na pozycję spaloną.

Gospodarzom udało trafić do siatki dopiero w 79. minucie, gdy po szybkiej akcji prawą stroną Patrik Schick podał do Victora Boniface'a, a ten wyrównał. W końcówce obie drużyny miały dobre okazje, ale żadna bramka już nie padła.

1. FSV Mainz 05 przegrało u siebie z Freiburgiem 0:1. Jedynego gola w meczu w 69. minucie strzelił Michael Gregoritsch. Gospodarze odnieśli tylko jedno zwycięstwo w tym sezonie i zajmują przedostatnie 17. miejsce w tabeli z ośmioma punktami. Freiburg ma 18 punktów i jest ósmy.

Statystyki meczu Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund
Statystyki meczu Bayer Leverkusen - Borussia DortmundOpta

Augsburg pokonał u siebie zajmujący siódme miejsce Eintracht Frankfurt 2:1 i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli Bundesligi z 17 punktami.