Donyell Malen ponownie ratuje Borussię Dortmund. Remis 1:1 z VfL Bochum

Donyell Malen ponownie ratuje Borussię Dortmund. Remis 1:1 z VfL BochumAFP
Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z VfL Bochum w sobotnich mini derbach Zagłębia Ruhry, a wyrównujący gol napastnika Donyella Malena w drugiej połowie uratował punkt wicemistrzom Bundesligi z ubiegłego sezonu.

Borussia Dortmund, która potrzebowała gola w 88. minucie autorstwa holenderskiego napastnika Malena, aby pokonać Kolonię 1:0 w zeszłotygodniowym meczu otwarcia ligi, znów była ospały i bezzębna w ataku przez długie fragmenty meczu.

Piłkarze Edina Terzicia mieli kilka szans na początku spotkania, ale to gospodarze uderzyli pierwsi, kiedy Kevin Stoeger w 13. minucie zaskoczył bramkarza Gregora Kobela.

Goście ustanowili rekord Bundesligi 129 kolejnych meczów bez bezbramkowego remisu.

Heat mapa - Donyell Malen
Heat mapa - Donyell MalenOpta/AFP

Bochum stawało się coraz odważniejsze i coraz częściej uderzało na bramkę Borussii, a Philipp Hofmann był bliski podwyższenia prowadzenia, gdy jego główka w 32. minucie odbiła się od poprzeczki.

Gościom kończyły się pomysły na przedarcie się przez twardo grającą obronę Bochum, aż w końcu Malen ponownie wziął sprawy w swoje ręce i strzałem obok dwóch obrońców skierował piłkę w dolny róg bramki.

Borussia na krótko podkręciła tempo gry w poszukiwaniu zwycięstwa i tuż przed upływem godziny Felix Nmech trafił w słupek.

Statystyki meczu VfL Bochum - Borussia Dortmund
Statystyki meczu VfL Bochum - Borussia DortmundOpta

Bochum odpowiedział strzałem Patricka Osterhage w 87. minucie, który również obił obramowanie bramki, ale ostatecznie żadna ze stron nie była w stanie wygrać meczu.