Po porażce z Hoffenheim awans Unionu do Ligi Mistrzów zagrożony, Hertha zdegradowana

Po porażce z Hoffenheim nadzieje Unionu na Ligę Mistrzów zagrożone, Hertha zdegradowanaAFP
Union Berlin przegrał w sobotę z Hoffenheim 2:4 i będzie potrzebował zwycięstwa w ostatniej kolejce Bundesligi, aby zapewnić sobie sensacyjne miejsce w Lidze Mistrzów na następny sezon. Z kolei inny berliński klub, Hertha, spadł z ligi.

Union, drużyna-niespodzianka tego sezonu, może winić za porażkę tylko siebie, dając gospodarzom dwa pierwsze gole i pozostając na czwartym miejscu z 59 punktami, tyle samo co zajmujący piąte miejsce Freiburg.

Tylko cztery najlepsze kluby zakwalifikują się do najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych w przyszłym sezonie.

Hoffenheim objęło prowadzenie w 22. minucie, gdy obrońca Unionu, Diogo Leite posłał piłkę prosto do Ilhasa Bebou, a ten oddał celny strzał na bramkę Frederika Ronnowa.

Sprawy potoczyły się jeszcze gorzej dla portugalskiego obrońcy w 36. minucie, gdy sprokurował rzut karny, który Andrej Kramaric zamienił na prowadzenie 2:0.

Pomeczowe oceny piłkarzy
Pomeczowe oceny piłkarzyFlashscore

Przyjezdni zdołali odrobić stratę przed przerwą dzięki potężnemu uderzeniu głową Danilho Doekhiego w doliczonym czasie gry, ale pomimo kilku dobrych okazji w drugiej połowie nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Zamiast tego Kramaric w końcówce zdobył swojego drugiego gola.

Gol Aissy Laidouni w doliczonym czasie gry dał im chwilową nadzieję, ale Munas Dabbur ponownie trafił dla Hoffenheim i zapewnił swojej drużynie utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon.

Tabela Bundesligi po meczu TSG Hoffenheim - Union Berlin
Tabela Bundesligi po meczu TSG Hoffenheim - Union BerlinFlashscore

Drugi klub z Berlina, Hertha, miał mniej szczęścia i spadł z ligi po stracie wyrównującego gola w zremisowanym 1:1 meczu z VfL Bochum.