Leicester pokonało Southampton dzięki hat-trickowi Abdula Fatawu

Fatawu zdobył hat-tricka w zwycięstwie Leicester
Fatawu zdobył hat-tricka w zwycięstwie LeicesterAFP
Niesamowity Abdul Fatawu zaliczył hat-tricka, a Leicester City rozbiło Southampton 5:0 i przybliża się do awansu do Premier League.

Wilfred Ndidi i Jamie Vardy również zdobyli bramki dla Lisów, którzy potrzebują jeszcze tylko jednego zwycięstwa w dwóch pozostałych meczach, aby zapewnić sobie miejsce w pierwszej dwójce Championship. Wtorkowa porażka przekreśla szanse Southampton na automatyczny awans i muszą oni teraz zregenerować siły przed barażami.

Sprawdź komplet statystyk meczu Leicester-Southampton

Leicester wyprzedza Leeds o cztery punkty, a obie drużyny mają dwa mecze zaległe. Zajmujące trzecie miejsce Ipswich Town ma teraz pięć punktów straty do liderów, ale wciąż ma trzy mecze do rozegrania.

Tabela Championship po wtorkowej wygranej Lisów
Tabela Championship po wtorkowej wygranej LisówFlashscore

Po znakomitym początku sezonu, Leicester w ostatnich tygodniach słabło, ale wydaje się, że w porę wróciło do formy. Zwycięstwo na wyjeździe z Preston w poniedziałek lub u siebie z Blackburn w ostatnim dniu sezonu zagwarantuje bardzo potrzebny powrót do klubu bogaczy - Premier League - tak wyczekiwany, biorąc pod uwagę problemy finansowe klubu.

Abdul Fatawu otworzył wynik w 25. minucie, gdy otrzymał prostopadłe podanie od Kiernana Dewsbury-Halla i z wypracowanej pozycji z łatwością trafił do siatki. Ndidi podwyższył prowadzenie gospodarzy strzałem głową tuż po upływie godziny gry.

Fatawu zapewnił punkty w pięknym stylu, kiedy ściął do środka z prawej strony i oddał strzał nie do zatrzymania obok Alexa McCarthy'ego. Również Jamie Vardy w wieku 37 lat pokazał, że wciąż wie, jak wykończyć akcję, gdy minął McCarthy'ego i skorzystał z asysty Fatawu.

Ghańczyk, wypożyczony ze Sportingu, uzupełnił wynik i skompletował swój hat-trick, gdy w 81. minucie Vardy odwdzięczył się asystą swojemu asystentowi sprzed kilku minut.