Di María potwierdza pożegnanie z kadrą. "Jestem gotowy na mój ostatni mecz"

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Di María potwierdza pożegnanie z kadrą. "Jestem gotowy na mój ostatni mecz"

Di María opuszcza reprezentację Argentyny
Di María opuszcza reprezentację ArgentynyAFP
Po potwierdzeniu awansu do finału Copa America, el Fideo może pożegnać się z kadrą z tytułem w niedzielę. Jego przyszłość na poziomie klubowym dopiero się okaże, po wygaśnięciu kontraktu z Benfiką.

Angel Di María potwierdził we wczesnych godzinach porannych w środę, że zakończy swoją międzynarodową karierę. Finał Copa América w przyszłą niedzielę przeciwko Urugwajowi lub Kolumbii będzie ostatnim meczem el Fideo w barwach Argentyny.

"Myślę, że mogę odejść przez wielkie drzwi i zrobiłem wszystko, aby tak się stało. Oddałem życie za tę koszulkę, były momenty, kiedy mi się to nie udawało, ale tym razem się udało. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy mnie wspierali, mojej rodzinie i tej grupie, która dała mi wszystko. Dzisiaj, zanim opuściłem boisko, Leo (Messi) powiedział, że chce dotrzeć do finału dla mnie i to sprawiło, że jestem bardzo dumny. Osiągnięcie wszystkiego, co osiągnąłem z tą grupą w ostatnim czasie, jest powodem do dumy" - powiedział.

Przed Copa America Lionel Scaloni potwierdził, że drużyna nadal będzie próbowała namówić Di Maríę, ale zawodnik Benfiki nie zamierza zmieniać zdania.

"Jestem gotowy na mój ostatni mecz z Argentyną. Marzyłem, że tak będzie, w finale. Moi koledzy z drużyny wiedzą, że nie ma już odwrotu, to postanowione. Popierają decyzję, którą podjąłem. Wiem, że mam umiejętności, by kontynuować, ale nadszedł właściwy czas. Dałem z siebie wszystko, oddałem życie za tę koszulkę i teraz jest idealny moment, by się pożegnać" - podsumował.

Di María jest 144-krotnym reprezentantem Argentyny i strzelił dla niej 31 goli. Zdobywca Pucharu Świata w 2022 roku w Katarze, wygrał także Copa América w 2021 roku, a także złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. W sumie zagrał w czterech mistrzostwach świata (2010, 2014, 2018 i 2022) i sześciu Copa América (2011, 2015, 2016, 2019, 2021 i 2024).

Di María jest teraz wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu kontraktu z Benfiką. 36-letni skrzydłowy jest pożądany przez Rosario Central, które chciałoby, aby wrócił do Argentyny.