Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Scaloni mówi, że pozostanie trenerem Argentyny, dopóki AFA nie zdecyduje inaczej

Scaloni wcześniej wydawał się gotowy do odejścia
Scaloni wcześniej wydawał się gotowy do odejścia Reuters
Trener Argentyny Lionel Scaloni powiedział, że jest w pełni zaangażowany w prowadzenie reprezentacji narodowej i spodziewa się pozostać na stanowisku, dopóki prezes Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej (AFA) Claudio Tapia nie zdecyduje inaczej.

46-letni Scaloni wywołał poruszenie, gdy powiedział, że rozważa ustąpienie po tym, jak Argentyna pokonała Brazylię 1: 0 w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2026 w listopadzie.

Lokalne media donosiły w styczniu, że trener zgodził się pozostać na stanowisku przynajmniej do końca Copa America, które potrwa od 20 czerwca do 14 lipca w Stanach Zjednoczonych.

Scaloni powiedział dziennikarzom w niedzielę, że zamierza kontynuować swoją pracę po zakończeniu kontynentalnego turnieju.

"Nie miałem dobrego roku i czułem, że czas skończyć z piłką. Dzisiaj jestem tutaj z całą moją energią, co, szczerze mówiąc, nie miało miejsca w listopadzie", powiedział.

"Tak długo, jak prezydent AFA chce, żebym tu był, będę tutaj".

Scaloni przekazał również aktualne informacje na temat zdrowia Lionela Messiego i swojej decyzji o pominięciu Paulo Dybali w 29-osobowym składzie na ostatnie mecze towarzyskie.

"Dobrą rzeczą jest to, że Messi ma ciągłość w swojej drużynie (Inter Miami), zwłaszcza po kontuzji. To ważne, że dostaje więcej minut. Widzimy go w pełni sprawnego. Jutro dołączy do drużyny na treningu", powiedział.

"Darzymy go (Dybalę) szczególną sympatią, ale zawsze powtarzamy, że drużyna jest najważniejsza. Biorąc pod uwagę okoliczności i fakt, że mieliśmy problemy na niektórych pozycjach, zdecydowaliśmy się nie włączać go do składu".

Argentyna zmierzy się z Ekwadorem 9 czerwca na Soldier Field w Chicago i Gwatemalą na Commanders Field w Waszyngtonie pięć dni później w ramach przygotowań do obrony tytułu Copa America.

Swoją kampanię Copa America rozpoczną 20 czerwca meczem z Kanadą w grupie A, a następnie zagrają z Chile i Peru.